Nowe, trwałe drzwi zewnętrzne

Być może właśnie jesteś na etapie budowania swojego domu lub planujesz generalny jego remont. W obydwu przypadkach będziesz zapewne szukać mnóstwo rzeczy. Jeśli jedną z nich są nowe drzwi zewnętrzne to dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule dowiesz się na co warto zwracać uwagę przy wyborze i dlaczego najistotniejsza jest ich trwałość oraz które drzwi będą najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Oczywiście będzie to moja subiektywna opinia, ale uwierz mi – mam w tym temacie niemałe doświadczenie ze względu na to, że produkcja drzwi jest mi bardzo bliską dziedziną.

Drzwi w kolorze dąb sonoma a trwałość

trwałe drzwi - dąb sonomaGdyby ktoś kiedyś, kiedy wyposażałam mój dom zapytał mnie, jakie chcę mieć drzwi zewnętrzne, bez wahania odpowiedziałabym: „Ładne! Takie, żeby przyciągały wzrok przechodniów, były eleganckie i stylowe”. Zdążyłam jednak się przekonać, że ładne drzwi niewiele są warte jeśli nie są trwałe. To trwałość stanowi kluczowe znaczenie w drzwiach zewnętrznych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Spokojnie, trwałe drzwi też potrafią być piękne. W chwili obecnej mój wybór padłby na drzwi zewnętrze w kolorze dębu sonoma. To jest chyba jeden z najbardziej znanych i uniwersalnych odcieni, jeśli chodzi o jakiekolwiek meble, czy właśnie skrzydła drzwiowe. Swoją popularność dąb sonoma zdobył głównie dzięki temu, że współgra właściwie z każdym kolorem. Dlatego nieważne, na jaki kolor mamy pomalowany nasz dom na zewnątrz, a jakie mamy wnętrze – możemy być pewni, że te drzwi będą nam pasować. Kiedy więc ktoś prosi mnie o to, bym poleciła jakieś ładne, trwałe drzwi – dąb sonoma będzie moją natychmiastową odpowiedzią. Tak naprawdę to kolor z trwałością nie ma nic wspólnego. Najtrwalsze są po prostu drzwi wykonane z drewna. Jakiego? Oczywiście dębowego. Dlatego decydując się na zakup musimy być czujni i upewnić się, czy drzwi faktycznie są wykonane z dębu, czy mają tylko dębowy kolor. Drzwi często wykonuje się również z płyty i to one najczęściej są pokryte laminatem z wzorem np. dębu sonoma. Jest to rozwiązanie tańsze, nieco mniej trwałe, ale dobrej jakości płyta może przetrwać dziesiątki lat.

Dębowe, mocne drzwi zewnętrzne – są droższe, cięższe, ale praktycznie nie do zdarcia. Nie straszne im silniejsze wiatry, trudno je sforsować co minimalizuje ryzyko włamania. Moje poprzednie drzwi właśnie nie przetrwały wichury. Laminowana płyta, jak się okazało niskiej jakości zwyczajnie popękała. Nie warto więc kierować się tylko estetyką. Tym bardziej, że możemy mieć dobre, mocne, trwałe i ładne drzwi jednocześnie. Takie właśnie są drzwi zewnętrzne dąb sonoma, które aktualnie mam u siebie i z całego serca polecam.

lucynas