Nowoczesne buty dla motocyklisty

Zaczynając przygodę z jazdą motocyklem, wielu świeżo upieczonych użytkowników zajmuje się najpierw najbardziej oczywistą kwestią, czyli bezpieczeństwem. Pierwszym zakupem do motocykla jest zazwyczaj kask. Dopiero później przychodzi czas na kompletowanie porządnego ubrania, zazwyczaj już po pierwszych bardziej intensywnych jazdach i nabraniu doświadczenia co do używanego ubrania.

Wytrzymałe buty na motocykl

wygodne buty motocykloweDoświadczeni motocykliści mający za sobą kilka lat jazdy, często wskazują na buty, jako jeden z najbardziej przydatnych i potrzebnych elementów ubioru każdego użytkownika motocykla, niezależnie od jego rodzaju. Podczas długiej jazdy, nogi trzymane nieruchomo mogą się zastać i utrudniać szybkie sterowanie motocyklem. Przy jeździe wyczynowej zaś, nogi narażone są na kontuzje i obrażenia, więc wymagają dodatkowej ochrony. Wygodne buty motocyklowe, zapewniające komfort noszenia ale i znaczną ochronę nóg są więc bardzo potrzebnym elementem. Nowoczesne buty do jazdy są wzorowane na butach sportowych, będąc na tyle ciężkie by utrzymać stabilność nogi podczas jazdy, ale też nie na tyle, by utrudniać kierowanie maszyną. Większość modeli posiada warstwę termoaktywną, dzięki której noga nie męczy się nawet podczas długiej jazdy czy intensywnych, popisowych manewrów, zmniejszając również ryzyko obtarć czy odparzeń. Miękka wewnętrzna warstwa zapewnia komfort i wygodę noszenia. Podeszwy zwykle posiadają głęboki bieżnik, wzorowany na butach górskich, a chodzenie w nich jest wygodne, choć dla nieprzyzwyczajonych osób bywają nieco ciężkie, z racji konstrukcji i zastosowania. Zazwyczaj takie buty należą do wysokich. Standardowe modele sięgają nieco powyżej kostki, rzadziej na pół łydki, a specjalistyczne buty do wyczynowej jazdy mogą sięgać nawet i pod kolana. Zamiast sznurowadeł, w takich butach częstym widokiem są rzepy, zaczepy lub suwaki, które można łatwo i szybko odpiąć, na wypadek konieczności błyskawicznego zdjęcia buta, na przykład w razie wypadku. Przednia część buta jest zwykle osłonięta warstwą ochronną, chroniącą użytkownika przed uderzeniami.

W bardziej podstawowych modelach stosowane są metalowe płytki, ustawione tak, by chronić nogę jednocześnie nie ograniczając ruchu. Bardziej zaawansowane modele posiadają wymienne płytki z tworzywa sztucznego, zapewniające znacznie lepszą ochronę a jednocześnie będące o wiele lżejsze niż metalowe. Wyglądem, owe buty najczęściej przypominają sportowe odpowiedniki. Futurystyczne wzory i stylizacje są częstym widokiem w sklepach z obuwiem motocyklowym.

pikseo