Nowoczesne sufity napinane

 

Sufity napinane pojawiły się na rynku już jakiś czas temu i zdobywają coraz większą rzeszę klientów poszukujących nowych, ciekawych rozwiązań. Jest to technologia oparta na bardzo odpornych materiałach z tworzyw sztucznych wspierająca w coraz większym stopniu tradycyjne metody wykończeniowe. Warto nadmienić, że montaż sufitów napinanych nie wymaga skomplikowanych, długotrwałych prac i przebiega praktycznie bezpyłowo nie eliminując pomieszczenia z użytkowania.

Trwałe powłoki sufitów napinanych

lustrzany sufit napinanyRozwój badań nad bardzo popularnymi ostatnio w budownictwie tworzywami sztucznymi spowodował znaczący wzrost funkcjonalności tych materiałów. Obecnie udział materiałów budowlanych produkowanych z udziałem różnorodnych tworzyw sztucznych jest bardzo duży. Dobitnym przykładem nowych zastosowań tych surowców są sufity napinane wykonywane na bazie membran PVC oraz tkanin poliestrowych i tkanin satynowych. Coraz częściej technologia ta jest przenoszona na wykonywanie ścian. Producenci powłok stałe ulepszają i zwiększają swój asortyment dając tym samym coraz większe możliwości aranżacyjne i dekoracyjne. Niewątpliwą wartością sufitów napinanych jest możliwość dostosowania do każdego stylu wnętrza bez względu na przeznaczenie. Powłoki sufitowe są produkowane w różnych kolorach i fakturach dzięki czemu odpowiedni dobór zależy tylko i wyłącznie od inwencji klienta. Sufity napinane mimo pozornej delikatności materiałów używanych do ich konstrukcji cechują się bardzo dużą odpornością mechaniczną i trwałością. Są to membrany odporne na przebicia i rozgrywanie. Są również całkowicie wodoodporne i wysoce niepalne. Oprócz walorów dekoracyjnych zapewniają podniesienie izolacji termicznej i akustycznej pomieszczeń. Producenci oferują bardzo dużą ilość podstawowych modeli wśród, których najpopularniejszy jest lustrzany sufit napinany. Oprócz tego rozwiązania klienci sięgają również po sufity z nadrukiem, perforowane lub wielopowłokowe z efektem 3D. Z punktu widzenia klienta mnogość wzorów ma ogromne znaczenie gdyż można dopasować rozwiązanie do zdolności budżetowych. Niezależnie od wyboru wariantu możemy być pewni, że sufit napinany odmieni oblicze każdego wnętrza.

Bardzo istotnym elementem budowy sufitu napinanego jest oświetlenie. Nowoczesne powłoki sufitowe doskonale współgrają z oświetleniem systemowym LED lub światłowodami. Znakomicie rozpraszają światło co sprzyja budowaniu odpowiedniego dla wnętrza nastroju. Pełnię możliwości tej bardzo ciekawej technologii znajdziemy na stronach internetowych licznych producentów.

 

Katarzyna Mikołowska