Nowości w manicure

Manicure hybrydowy zna bardzo dobrze już każda kobieta i coraz więcej osób robi sobie paznokcie w domu. Jednak co chwilę pojawiają się nowe metody stylizacji paznokci. Kosmetyczka, która chce mieć dużo klientek musi iść z duchem czasu i na bieżąco dowiadywać się o nowościach.

Jak przedłużyć paznokcie?

bluesky gum gel - cenaOd kilku miesięcy na rynku pojawił się produkt bluesky gum gel – cena. To tak zwany gumowy żel. Ma on w szczególności pomagać w przedłużaniu paznokci. Istnieją trzy metody przedłużania paznokci za pomocą wyżej wymienionego żelu. Pierwsza metoda to przedłużenie za pomocą plastikowych tipsów. Tipsy przykleja się specjalnym klejem na płytkę paznokcia, następnie ustala się długość i kształt paznokcia i nakłada się gumowy żel. Potem należy spiłować wszystkie nierówności i stworzyć na płytce tak zwaną krzywą C. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo wystarczy nałożyć kolor a następnie zabezpieczyć go topem. To jedna z prostszych metod przedłużania paznokci. Druga metoda to przedłużanie za pomocą specjalnych papierowych form. Formy wkładamy pod naturalny paznokieć i nakładamy gumowy żel. Na tym etapie decydujemy jak długie chcemy mieć paznokcie. Po nałożeniu i utwardzeniu w lampie żelu, ściągamy formy. Następnie piłujemy, nadajemy kształt i nakładamy kolor, a na koniec top i utwardzamy w lampie. Trzecią, najnowszą metodą jest przedłużanie za pomocą specjalnych plastikowych form, które nakłada się na uprzednio położony gumowy żel na płytkę paznokcia. W kilku prostych krokach wygląda to następująco: przygotowujemy skórki, nadajemy kształt płytce paznokcia, matowimy płytkę, przecieramy cleanerem i nakładamy primer aby zwiększyć przyczepność żelu do płytki paznokcia. Następnie nakładamy odrobinę żelu na płytkę i utwardzamy w lampie. Potem nakładamy żel na plastikowe formy i przykładamy do płytki paznokcia. Na koniec nadajemy kształt płytce paznokcia. Taka metoda pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ po przyłożeniu formy kształt paznokcia sam się tworzy, a nam pozostają minimalne poprawki. Warto wspomnieć przy tym o lampie. Lampa musi posiadać żarówki LED ponieważ są one mocne i pozwalają na szybkie utwardzenie żelu w lampie. Jeżeli chodzi o cenę takich paznokci to na pewno taka nowość nie jest tania.

Kosmetyczki po przebytym kursu z opisanych powyżej metod przedłużania paznokci na pewno nie stracą klientek, a mogą mieć ich nawet więcej. Gumowy żel jest bezpieczny dla płytki paznokcia ale tylko wtedy, kiedy manicure zostanie wykonany w sterylnych warunkach. Utrzymuje się do trzech tygodni. 

literat