Odpowiedna wentylacja chlewni

Zapewnienie trzodzie chlewnej odpowiednich warunków do codziennego życia oraz rozwoju jest obowiązkiem każdego gospodarza, który posiada chlew. Powinien on zadbać o jego właściwe wyposażenie, między innymi o to, aby dostarczać zwierzętom świeże powietrze. A za to odpowiednia jest wentylacja. Każdy chlew powinien być wyposażony w sprawny, wysokiej jakości system doprowadzania powietrza.

Rodzaje kominów wentylacyjnych do chlewni

niedrogie kominy wentylacyjne do chlewniW ofertach wielu producentów znajdziemy dobre, a przy tym niedrogie kominy wentylacyjne do chlewni, wybór jest naprawdę szeroki.Najczęściej spotkać możemy ścienne lub sufitowe wloty powietrza, które zapewniają równomierne rozprowadzanie świeżego powietrza. Najbardziej uniwersalny jest wlot ścienny, który po prostu wmurowuje się w ścianę. W przypadku wyjątkowo cienkiej ściany, aby jej nie uszkodzić, najlepiej jest zdecydować się na wlot kołnierzowy, który jest przeznaczony właśnie dla nich. Każdy taki wlot ścienny producent wykonuje z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Ta jakość jest niezwykle ważna, ponieważ te kominy wentylacyjne muszą być odporne na wstrząsy, a przy tym stabilne. Ważne jest też ich łatwe czyszczenie. Producenci zapewniają, że taka wentylacja ścienna może być czyszczona po prostu za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem. Takie kominy wentylacyjne ścienne są oferowane przez producentów wraz z szeregiem różnych akcesoriów. Wśród nich wymienić można siatkę, która ma na celu zapobieganie wchodzeniu przez komin ptaków czy innych małych zwierząt. Ponadto można zakupić listwę kierunkową, dzięki której jeszcze precyzyjniej da się prowadzić strumień powietrza po chlewie. Jest to ważne szczególnie zimą, kiedy nie chcemy, by zimne powietrze dotykało trzody chlewnej bezpośrednio. Wśród kominów wentylacyjnych do chlewni wymienia się także sufitowe wloty, te najczęściej wykonywane są z tworzywa sztucznego w połączeniu z pianką poliuretanową. Taki komin mocowany jest do sufitu za pomocą kołnierza. Posiada klapę, która otwiera się w dół. Może otworzyć się ona na różną szerokość i to w ten sposób sterujemy tym, ile powietrza ma się dostać do chlewni.

Słowem podsumowania, każdy rolnik powinien dbać o swoje zwierzęta, zapewniając im jak najlepsze warunki w miejscu, w którym przebywają. W przypadku trzody chlewnej bardzo ważne jest zapewnienie dopływu świeżego powietrza do chlewu, a dopływ ten możliwy jest do uzyskania dzięki wysokiej jakości kominom wentylacyjnym, które dostępne są u producentów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jest tak zarówno jeśli chodzi o wloty sufitowe, jak i ścienne.

pikseo