Panele ścienne z dobrą akustyką

Urządzając nowe mieszkanie lub przeprowadzając już w obecnym domu remont, często zastanawiamy się co wybrać na ściany pomieszczeń. W ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności panele ścienne trójwymiarowe, które są doskonałym, uniwersalnym i niskobudżetowym rozwiązaniem. Jaki więc rodzaj paneli wybrać, aby ciekawie zaaranżować wnętrze w naszym domu? Czy każdy wzór będzie pasował do kuchni, salonu czy korytarza?

Jaki rodzaj paneli ściennych wybrać?

akustyczne panele ścienne 3DPodczas wyboru odpowiednich paneli ściennych, warto zastanowić się nad rodzajem materiału, z jakiego są wykonane, ponieważ w sklepach budowlanych znajdziemy panele z drewna, płyty MDF, pianki akustycznej czy styropianu. Jak również z gipsu, szkła akrylowego oraz tworzywa PCV. Ważne by wybrany przez nas rodzaj tworzył spójną całość z resztą pomieszczenia. Panele ścienne 3D to jeden z nowoczesnych i oryginalnych pomysłów na dekoracje ścian, a także sufitów. Często męczące hałasy z zewnątrz, echo w pomieszczeniach, a w przypadku mieszkania – głośne rozmowy sąsiadów, czy szczekanie psa w żadnym wypadku nie pozwalają nam na spokojny odpoczynek. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą akustyczne panele ścienne 3D. Jakie zalety ma ten rodzaj paneli? Do najważniejszych z nich należy dobre wyciszenie pomieszczeń, szczególnie pomocne w starym budownictwie, gdzie ściany nie są dobrze wyizolowane. Panele akustyczne również dostępne są w bardzo ciekawych wzorach, a ściana przyozdobiona nimi, absolutnie nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji. W sklepach znajdziemy również modele paneli akustycznych, których powierzchnię, w każdym dowolnym momencie możemy przemalować na inny kolor, w sytuacji, gdy obecny nam się już znudził. Pozwoli to na szybkie i estetyczne odświeżenie ścian w pomieszczeniach. Jak wygląda montaż paneli ściennych 3D? Otóż możemy poradzić sobie z nim samodzielnie, ponieważ jest bardzo prosty, a dokładnie do czystej powierzchni ściany w łatwy sposób montujemy panele za pomocą kleju. Wybierając do sypialni panele pokryte skórą, możemy stworzyć praktyczny zagłówek nad łóżkiem.

Warto decydować się na zakup paneli ściennych tylko u sprawdzonych producentów, przez dłuższy czas stabilnie działających na rynku. Wówczas mamy gwarancję wysokiej jakości zakupionego produktu oraz jego trwałości i odporności na uszkodzenia. Ogromny wybór dostępnych wzorów, kształtów, jak i kolorów pomoże nam w szybkim znalezieniu odpowiedniego modelu do każdego pomieszczenia. A dodatkowo wybierając panele ścienne, zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy w porównaniu z inną dekoracją ścian.

rabartosz