Peelingi chemiczne i enzymatyczne wykonywane w Łodzi

Peelingi złuszczają komórki skóry w różnym stopniu i pozostawiają skórę jaśniejsza, łatwą i lepiej przygotowaną do pielęgnacji. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni dobór metody złuszczania naskórka, dostosowanej do indywidualnych potrzeb, rodzaju cery, a także osiągniętego konkretnego rezultatu. Wybór peelingów do twarzy i ciała jest bardzo szeroki, mogą być to cukry, sól, enzymy, wyciągi z kwasów owocowych lub stężonych chemicznych, a wszystkie niosą korzyści dla skóry i pozwalają zachować jej dobrą jakość.

Złuszczanie martwego naskórka

peeling chemiczny enzymatyczny łódźWśród najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych są przede wszystkim różnego typu peelingi mechaniczne do stosowania w warunkach domowych, a także specjalistyczne preparaty złuszczające, z których można skorzystać w gabinetach kosmetycznych. Wiele firm kosmetycznych oferuje bardzo wygodne w użytkowaniu i bezpieczne dla skóry różnego rodzaju preparaty złuszczające, ale nie działają tak intensywnie jak profesjonalne kosmetyki. Gabinety kosmetyczne w Łodzi i w okolicy oferują szeroką gamę zabiegów oczyszczających skórę, dzięki którym zostają usunięte zrogowaciałe warstwy naskórka. Najpopularniejszy jest peeling chemiczny enzymatyczny Łódź ofertę skierowaną do szerokiej grupy klientów oferuje w formie nowoczesnych i specjalistycznych zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez dermatologów i kosmetyczki. Peelingi enzymatyczne i chemiczne działają dosyć szybko i w zależności od użytej substancji mogą wnikać w płytsze lub głębsze warstwy naskórka, skutecznie usuwając jego zrogowaciałe części. Znacznie poprawiają jakość skóry, działają oczyszczająco, a także niwelują różnego rodzaju zmiany skórne, przebarwienia i zmarszczki. Dodatkowo prowokują skórę do aktywniejszych procesów regeneracyjnych i zapobiegają efektom starzenia. Dobrany odpowiednio do rodzaju skóry, może znacznie poprawić jej jakość, napięcie i sprężystość. Każdorazowo po takim zabiegu skóra potrzebuje odpoczynku i czasu na zregenerowanie się, dlatego należy o nią specjalnie dbać i stosować odpowiednie preparaty intensywnie nawilżające i odżywiające. Po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona, a przez kolejne dni intensywnie złuszcza się naskórek, tworząc płaty odwarstwiające się od skóry. Należy również unikać ekspozycji na słońce, a skórę zabezpieczać specjalnymi preparatami zawierającymi filtry UV. Peelingi nadają się praktycznie dla każdego rodzaju cery, zwłaszcza tej, której nie można mechanicznie złuszczać w wyniku zmian naczyniowych. Łagodniejszym rozwiązaniem są peelingi enzymatyczne, które włączone do regularnej pielęgnacji skóry przyspieszają reakcje chemiczne w tkankach i odnawiają regenerację naskórka podczas złuszczania martwych komórek.

Enzymy skutecznie przenikają w warstwy skóry, nie uszkadzają żywej tkanki i mocno wspomagają jej regenerację, a efekty widoczne są praktycznie zaraz po użyciu preparatu. Niesamowite działanie substancji chemicznych i enzymatycznych, znacznie poprawia jakość skóry, spowalnia procesy uwalniania wolnych rodników i starzenia się skóry, a także likwiduje liczne zmiany powstałe w wyniku fotostarzenia i chorób skóry. Jakość skóry jest jest znacznie lepsza i wygląda zdrowiej i młodziej.

dziennikarka