Pianka PUR do ociepleń

Gdy decydujemy się na wybudowanie swojego wymarzonego domu to wielokrotnie staniemy przed bardzo poważnym wyborem, który dotyczyć będzie materiałów używanych przy budowie. Również będziemy musieli zdecydować jaką metodą oraz jakim materiałem ocieplimy nasz dom. Do niedawna do takich zadań używano jedynie styropianu lub też wełny mineralnej. Zaczęło się to jednak zmieniać gdy dostępna w użyciu była pianka PUR. Obecnie używanie tego materiału do ocieplania jest niezwykle popularne. 

Ocieplanie pianą poliuretanową 

ocieplanie pianką pur w WarszawieNie od dziś wiadomo, że ogrzewanie i ocieplanie domów jest kwestią niezwykle ważną. Te dwie kwestie są niezwykle mocno ze sobą związane. Jeśli nie mamy w naszym budynku efektywnej warstwy termoizolacyjnej to odbije się to po prostu na kosztach dotyczących ogrzewania. Jeśli więc zauważyliśmy w naszym domu, że system grzewczy pracuje na pełnych obrotach a nie widać efektów tej pracy to jasny znak tego, że nie mamy w domu odpowiednio szczelnego ocieplenia. Gdy mówi się o kwestiach związanych z ocieplaniem to zdecydowanie najczęściej mówi się o styropianie. Jest to bardzo popularny materiał ale wcale nie jedyny jaki możemy używać. Osoby śledzące nowości w branży budowlanej z pewnością natknęły się już na tematykę dotyczącą pianki poliuretanowej. Materiał ten początkowo stosowano głównie w branży związanej z podbojem kosmosu. Promy kosmiczne były w przeszłości ocieplane przy użyciu takiej pianki. Okazało się, że pianka ta może jednak genialnie sprawdzić się w przypadku domów. Początkowo pianka ta używana była głównie do ocieplania wewnątrz budynków. Miejscem gdzie używano jej najczęściej było poddasze. Z biegiem czasu zaczęto jednak udoskonalać technikę związaną z nakładaniem pianki oraz z samym tym materiałem. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką PUR w Warszawie można obecnie znaleźć wiele firm zajmujących się takimi zadaniami. Pianka poliuretanowa jest przez takie firmy nakładana bardzo szybko i dodatkowo nie wymaga to dużego nakładu pracy. 

Od jakiegoś czasu piankę poliuretanową stosuje się zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Mówiąc o tym materiale nie sposób wspomnieć o jego bardzo małej wadze. Nawet bardzo gruba warstwa pianki nie wpłynie na obciążenie konstrukcji. Z powodzeniem taka pianka może być więc stosowana do ocieplania domków letniskowych czy też domów szkieletowych. Sporo osób decyduje się już nawet na to by pianką PUR ocieplać swoje garaże czy też różnego typu budynki gospodarcze. Firmy oferujące usługi nakładania pianki PUR mają więc pełne ręce roboty.  

dziennikarka