Pianka stosowana do ocieplania

Coraz więcej osób uskarża się na to, że z wnętrza ich domu bardzo szybko uchodzi ciepło. W takim wypadku rodzi się pytanie co się z tym ciepłem dzieje i skąd taka utrata się bierze. W zdecydowanej większości przypadków problemem jest nieefektywne ocieplanie budynku lub też zupełny brak warstwy termoizolacyjnej. W takim przypadku warto zaznajomić się z nowymi technologiami, które pozwalają na szybkie i bardzo skuteczne ocieplenie lub też docieplenie budynku.

Efektywne ocieplanie pianką

skuteczne ocieplanie pianką w ostrowie mazowieckiejMówiąc na temat ocieplania budynków do tej pory kojarzył nam się z tą czynnością jedynie jeden materiał. Mowa tutaj oczywiście o styropianie. Materiał ten zyskuje popularność już od kilkudziesięciu lat. Jednak proces nakładania styropianu na ściany jest dość kłopotliwy i zajmuje sporo czasu. Metoda tutaj wykorzystywana to metoda lekka mokra. Ostatnimi czasy ten sposób zaczął przegrywać rywalizację z ocieplaniem innymi materiałami. W szczególności warto wspomnieć tutaj o kwestii jaką jest skuteczne ocieplanie pianką w Ostrowie Mazowieckiej można zaś z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które zajmują się świadczeniem usług tego typu. Pianka, o której wspomniano wcześniej to pianka poliuretanowa nazywana skrótowo pianką PUR. Produkt ten powstaje na miejscu, pod ocieplanym budynkiem. Do powstawania pianki poliuretanowej wykorzystuje się substancję chemiczną, którą jest polikarbaminian. Sam ten produkt nie wystarczy by powstawała właściwa pianka. Dlatego jest on łączony ze specjalnym utwardzaczem. Po uwolnieniu z pistoletu używanego do nakładania, pianka zaczyna ulegać utlenianiu. W efekcie już po kilku sekundach przybiera ona na objętości zwiększając ją kilkudziesięciokrotnie. Dzięki wspomnianemu wcześniej utwardzaczowi pianka zaczyna bardzo szybko twardnieć przez co przyjmuje właściwą formę. Operator zajmujący się nakładaniem pianki posiada w ręku miernik, którym od czasu do czasu sprawdza grubość stworzonej przez niego warstwy termoizolacyjnej.

W przypadku chęci ocieplania pianką poliuretanową bardzo ważne jest to aby najpierw dokładnie zabezpieczyć ważne elementy znajdujące się w pomieszczeniu. Jeśli chcemy zastosować piankę w pomieszczeniach, w których przykładowo stworzono już posadzkę to należy zabezpieczyć ją przy użyciu folii malarskiej. Takim zabezpieczaniem najczęściej zajmują się już firmy, które nakładają piankę. Dodatkowo zabezpieczane są okna oraz drzwi znajdujące się w pomieszczeniu. Pianka PUR jest materiałem, z którego na pewno będziemy bardzo zadowoleni i przyniesie ona pożądany efekt.

Maciejma