Popularne kasetony reklamowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że aby zwiększyć grono odbiorców usług niezbędna jest skuteczna reklama. Współcześnie w dobie rozwoju mediów społecznościowych znacznie łatwiej jest osiągnąć zamierzony cel. Mimo to reklama oparta na tradycyjnych nośnikach ma ogromne znaczenie gdyż jest najbliższa potencjalnemu odbiorcy. Jedną z bardzo popularnych od wielu lat metod jest zastosowanie jednej z wersji skutecznych kasetonów reklamowych.

Podstawowe informacje o kasetonach reklamowych

reklamowy kaseton dwustronnyNajbardziej znaną metodą reklamowania usług wprost z ulicy jest zastosowanie zastosowanie niezawodnych kasetonów reklamowych spełniających funkcje informacyjne o istnieniu określonego podmiotu gospodarczego. Kasetony reklamowe występują w dwóch podstawowych wersjach jako jednostronne i dwustronne. Jaki z nich zastosujemy zależy od możliwości umieszczenia na elewacji, pomysłu przedsiębiorcy i często również budżetu gdyż kaseton dwustronny jest droższy ze względu na większą złożoność konstrukcji. Kaseton jednostronny jak sama nazwa wskazuje ma tylko jedno lico, na którym umieszcza się treści i jest mocowany do elewacji budynku równolegle, całą jedna stroną. W przypadku kasetonów dwustronnych montaż odbywa się prostopadle na specjalnie przygotowanych zawiesiach. Z oczywistych względów reklamowy kaseton dwustronny jest znacznie lepiej widoczny dzięki takiemu umieszczeniu. Posiada on lica reklamowe z dwóch stron co ma również wpływ na lepsze postrzeganie. Konstrukcja najpopularniejszych i najekonomiczniejszych banerów tego typu opiera się na profilach aluminiowych o określonej szerokości tworzących ramę kasetonu i na licach wykonywanych barwnego plexi lub poliwęglanu kanalikowego. Na licach umieszcza się treści wskazane przez zamawiającego wykonywane różnymi technikami. Może to być druk cyfrowy, sitodruk, folia samoprzylepna. Materiały wykorzystywane do produkcji kasetonów reklamowych są bardzo odporne na działanie agresywnych warunków środowiska co daje gwarancje długoletniego użytkowania baneru. Nośniki tego typu można bardzo łatwo podświetlić używając energooszczędnych diod ledowych, które podświetlają kaseton bardzo równomiernie i tworzą ciekawy wizualnie efekt.

Producenci nośników reklamowych coraz częściej sięgają po dibond będący wymarzonym materiałem do produkcji kasetonów reklamowych. To płyta warstwowa z aluminium i polietylenu o bardzo dobrej odporności na warunki atmosferyczne i na uszkodzenia mechaniczne. Daje się dowolnie kształtować i jest bardzo łatwa w obróbce. Kasetony wykonane przy ich użyciu są niezwykle estetyczne i bardzo podnoszą prestiż firmy.

edytorek