Porady dotyczące odzieży ciążowej

Oczekiwanie na przyjście na świat maluszka jest niesamowitym czasem. Jednak w przerwach między kompletowaniem wyprawki dla noworodka, mama musi pomyśleć o sobie. Zmieniająca się z dnia na dzień sylwetka potrzebuje coraz to nowych ubrań, które muszą być wygodne, nie mogą uciskać brzucha, ale również muszą dobrze wyglądać, dlatego że kobiety zawsze chcą czuć się atrakcyjnie, nawet jeśli brzuch jest coraz większy.

Odzież ciążowa- w co warto zainwestować?

polecana odzież ciążowaKażda przyszła mama musi zainwestować w odzież ciążową, która jest ogromnym ułatwieniem. Wiele modeli odzieży ciążowej jest tak zaprojektowanych, żeby mogły być używane również po ciąży, kiedy maleństwo pojawi się na świecie. Sylwetka kobiety nie zmienia się od razu po ciąży, więc są jak najbardziej odpowiednie, dodatkowo są przystosowane do wygodnego karmienia, dzięki różnym falbankom lub zakładkom zakrywającym funkcjonalne suwaki. W tym czasie dla kobiety bardzo ważny jest komfort, ale także wygląd tych ubrań. Każda kobieta, która po raz pierwszy zostanie mamą zastanawia się co warto kupić. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z internetu i znaleźć blogi innych mam, które piszą jaka jest polecana odzież ciążowa. Opierając się na własnym doświadczeniu pomagają innym kobietom. Jednak każda kobieta, nawet w wysokiej ciąży, powinna mieć przynajmniej jedną sukienkę, która będzie wygodna i jednocześnie stylowo wyglądała. Przede wszystkim należy unikać ściskających ubrań, które utrudniają krążenie. Jest to bardzo istotne, bo można nabawić się problemów opuchlizny lub nawet żylaków. Jednak w dzisiejszych czasach bardzo modne są ubrania oversize, dzięki którym kobietom w ciąży jest wygodnie i nie krępują jej ruchów. Wszelkiego rodzaju bluzki czy sweterki w takim kroju są idealne na czas ciąży oraz czas zaraz po porodzie. Pierwszą rzeczą w garderobie, która zaczyna być ciasna są spodnie, szczególnie jeansy. Warto je zmienić na legginsy lub spodnie dresowe, jednak one nie zawsze się sprawdzą. W takich sytuacjach warto zainwestować w jeansowe spodnie z wszytym pasem na brzuch specjalnie dla kobiet w ciąży. W tym czasie dobrze jest zainwestować również w bezfiszbinowe biustonosze, które będą wygodniejszą opcją.

Czas ciąży jest dla każdej kobiety niezapomnianym czasem. Warto jest zainwestować w parę rzeczy odpowiednich na ten czas, jednak trzeba je wybierać rozsądnie i zastanowić się, co będzie naprawdę potrzebne. Producenci odzieży ciążowej szyją coraz to bardziej fantazyjne ubrania, które nie są zupełnie potrzebne w tym czasie.

bloger