Poremontowe porządki czas zacząć

Mam propozycję dla wszystkich tych co po gruntowym remoncie całego domu bądź firmy, rozbolała głowa na widok tego co należy posprzątać i uporządkować. Efekty remontu bywają fantastyczne, ale widzi się je dopiero wówczas, gdy przestrzeń jest czysta, schludnie uporządkowana i pachnąca świeżością.

Jaki pomysł na przyśpieszenie sprzątania po remoncie?

dokładne sprzątanie po remoncie wrocławJednym z moich rozwiązań to postawienie na własne siły i możliwości sprzątające, ale w połączeniu z profesjonalnym sprzętem typu odkurzacze przemysłowe czy wodne. Skąd ów sprzęt – zapytajcie. Otóż są firmy, które umożliwiają wynajem takiego sprzętu na określony czas, od godziny użytkowania naliczana opłata.Jest to opcja, która pozwoli nam znacznie przyśpieszyć powrót do czystej normalności domowej. W przypadku naprawdę ogromnych połaci przestrzeni do sprzątania skuś się śmiało na swoisty outsourcing sprzątający. Moja korporacyjna firma, podczas zmiany siedziby spółki, wykorzystała usługi: dokładne sprzątanie po remoncie wrocław, które w mig ogarnęły bałagan remontowy i przeprowadzkowy pomiędzy filią Wrocław a siedzibą Warszawa.Dla firm to świetne rozwiązanie. Ale podpytałam też z ciekawości o prywatne wykorzystanie takiej ekipy i jak okazało się jest to jak najbardziej możliwe.Koszt to kwestia indywidualnej wyceny, zależnej od rodzaju remontu, powierzchni, liczebności przedmiotów, przestrzeni szklanych do czyszczenia, no i zakładanego terminu zakończenia prac. Zwykle cennik wskazuje na kwoty od 40 do 45 zł za jedną osobę zaangażowaną w sprzątanie i jej 1 – godzinny czas pracy. Usługi niestety bywają, we współczesnym świecie, dość kosztowną sprawą i to nie tylko te remontowe. W dobie galopującej ostatnio w gospodarce inflacji, można się spodziewać dalszego wzrostu ich cen. Pamiętajmy jednak, że plusem outsourcingu sprzątającego jest posiadanie profesjonalnych maszyn sprzątających – to po pierwsze, a po drugie – uniknięcie kosztów związanych z zakupem rozmaitych detergentów chemicznych do sprzątania różnych powierzchni. A to również nie jest tania pozycja kosztowa budżetu domowego gospodarstwa.

Ostatecznie decyzja zależy od zasobności portfela, naglącego nas czasu i sił do podjęcia sprzątającego wyzwania. Można też pokusić się o tradycyjne sprzątanie, całkowicie domowymi sposobami.Tym bardziej, że jest sporo trików – na miarę babcinych przepisów i cennych uwag – które sprawią, że sprzątanie okaże się szybsze i łatwiejsze, a przy tym jednocześnie oszczędne, a także eco i bio. Ocet, sól jodowana – to tylko przykłady.

lucynas