Potrzebowałam ubezpieczyć samochód

Po wielu latach prób i podejść do egzaminu praktyczne, udało mi się w końcu zdać prawo jazdy. Doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak od razu kupię sobie w związku z tym samochód. Trafiła mi się bardzo dobra okazja cenowa, i już kilka dni później miałam swój własny samochód. Mogłabym już zacząć nim jeździć, ale najpierw musiałam dopełnić jeszcze kilka formalności. Przede wszystkim musiałam wykupić sobie ubezpieczanie. Zależało mi na tym, aby również w tym zakresie znaleźć bardzo dobrą  ofertę cenową.

Gdzie w Szczecinie korzystnie ubezpieczę samochód?

ubezpieczenie samochodu ze szczecinaPonieważ w ogóle nie znałam się na tym temacie, doszłam do wniosku, że popytam koleżanek, które już mają samochody, gdzie najlepiej będzie wykupić ubezpieczenie na samochód. Zależało mi na tym, aby nie tylko wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale także dobrowolne AC, ponieważ nie ukrywajmy, nie byłam zbyt dobrym kierowcą i nie byłam pewna swoich manewrów na drodze. Jedna z moich koleżanek z pracy poleciła mi firmę, w której powinnam zdecydować na na ubezpieczenie samochodu ze szczecina. Ponieważ jest to firma lokalna, mają oni specjalne zniżki dla osób, które zarejestrowały auto w tym mieście. Mają oni bardzo dobre oferty cenowe, szczególnie jeśli kierowca zdecyduje się wykupić pakiet OC z AC. Dostałam od niej numer telefonu do agenta ubezpieczeniowego, z którym ona również podpisywała umowę. Zapewniła mnie, że nie wciśnie mi on niczego czego nie potrzebuję, a co będzie generowało dodatkowe opłaty. Zadzwoniłam na podany numer telefonu i umówiłam się na spotkanie z agentem w jego biurze jeszcze tego samego dnia. Zabrałam wszystkie dokumenty samochodu i swoje prawo jazdy. Muszę przyznać, że ten agent przygotował dla mnie bardzo dobrą ofertę ubezpieczenia samochodu. I to mimo tego, że byłam młodym kierowcą, którego obowiązują dodatkowe zwyżki. Oprócz ubezpieczenia OC i AC, zdecydowałam się także na ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, które już wkrótce bardzo mi się przydało. Jestem zadowolona z tej firmy ubezpieczeniowej.

Składka na ubezpieczenie samochodu jest o wiele niższa niż się spodziewałam. Dodatkowo, zdecydowałam się zapłacić za cały rok z góry, dzięki czemu cena za pierwszy rok była jeszcze niższa. Podpisałam umowę na dwa lata z możliwością jej przedłużenia i już wiem, że pewnie tak zrobię. Kiedy raz miałam stłuczkę nie ze swojej winy, nie miałam problemu z uzyskaniem należytego odszkodowania. Bardzo dziękuję mojej koleżance z pracy, ze poleciła mi tak solidną i rzetelną firmę, która zajmuje się tego typu usługami.

blogerka