Potrzebowaliśmy pomiarów elektrycznych

Ostatnio zauważyliśmy z żoną, że coś nie dobrego dzieje się z instalacją elektryczną w naszym mieszkaniu. Niby nic się nie działo, ale czasami światło zaczynało charakterystycznie mrugać, albo mieliśmy kilkusekundowe przerwy w dostawie prądu. Po pewnym czasie stało się to bardzo uciążliwe. Pytaliśmy po sąsiadach w bloku, ale nikt nie miał takich problemow jak my. Musieliśmy coś z tym zrobić, ponieważ obawialiśmy się, że w końcu takie wahania prądu staną się dla nas niebezpieczne.

Poszukiwania elektryka do pomiarów elektrycznych

pomiary elektryczne krakówKilku elektryków nie mogło znaleźć przyczyny. Tak się składało, że przychodzili akurat wtedy, kiedy nie było żadnych problemów z prądem w mieszkaniu i bezradnie rozkładali ręce mówiąc, że przecież nic się nie dzieje, to co oni mogą. Dopiero ostatni elektryk zasugerował nam, abyśmy dokonali pomiarów elektrycznych. Był zdziwiony, że mieszkamy w tym lokalu już kilkanaście lat i do tej pory nie wykonywaliśmy takich pomiarów. W lokalach mieszkalnych powinno się je wykonywać maksymalnie co 4-5 lat, a w gospodarczych obowiązkowo co roku. Sam niestety nie miał odpowiednich uprawnień do tego typu pomiarów. Postanowiliśmy znaleźć elektryka, który się tym zajmie. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę internetową frazę: pomiary elektryczne kraków i zaczęliśmy szukać kogoś odpowiedniego i kompetentnego. Wśród wielu nazwisk szczególnie wyróżniało się jedno. Ten elektryk miał bardzo dobre opinie wśród klientów. Zadzwoniliśmy i umówiliśmy się z nim na spotkanie. Był to prawdziwy profesjonalista, który najpierw powiedział nam ile będzie kosztowała usługa, a następnie wziął się do pracy. Dzięki czemu mogliśmy przyszykować odpowiednią sumę pieniędzy. Swoją drogą, zaproponowana przez niego kwota było dosyć niska. Znajomi sugerowali nam, że takie pomiary to droga sprawa i już lepiej wymienić całą instalację niż w to inwestować. Jednakże, doszliśmy do wniosku, że musieli oni trafić na zdzierców. Elektryk bardzo fachowo, za pomocą profesjonalnego sprzętu sprawdził stan instalacji, bezpieczników i zrobił pomiary szybkości ich reakcji.

Okazało się, że problemy z prądem w naszym mieszkaniu leżą w zbyt słabych bezpiecznikach. Faktycznie ostatnio sprawiliśmy sobie nową zmywarkę oraz wymieniliśmy piecyk gazowy na elektryczny, ale nie połączyliśmy tych faktów ze sobą. Elektryk po dokonanych pomiarach zrobił specjalną tabelkę, z której wynikało że mamy za słabe bezpieczniki. Wymienił je na mocniejsze i problem ze światłem w mieszkaniu zniknął. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że przeprowadził te pomiary tak szybko, sprawnie i fachowo.

Krystian