Praca poprzez zabawę – koparko-ładowarka

 

Wiele regionów naszego kraju to jest jeden wielki plac budowy. Buduje się dosłownie wszystko drogi, linie kolejowe, duże – deweloperskie osiedla mieszkaniowe, fabryki i centra handlowe a także mamy bardzo duży boom na budownictwo prywatne. Wracałem ostatnio z wyjazdu służbowego i patrząc na kolejny plac budowy na wjeździe do Bydgoszczy wzięło mnie trochę na wspomnienia. Widząc ten cały pracujący sprzęt budowlany wspominałem czasy kiedy sam byłem operatorem takiego sprzętu.

W koparko-ładowarce – jak w grze

usługi koparko ładowarką bydgoszczByło to już prawie osiem lat temu. Tuż po studiach ciężko było znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie, zarobki w sumie też miałbym w takim przypadku raczej nie na najwyższym poziomie. Postanowiłem więc biorąc przykład z kolegi nabrać trochę tężyzny fizycznej w budownictwie drogowym. Pomyślałem tak: jestem młody, mam dwie zdrowe ręce i nogi to dlaczego mam się bać pracy fizycznej. Dodatkowo warunki finansowe przedstawiały się o niebo lepiej niż na ewentualnym stażu (bo ten miałem raczej zaklepany). Firma dla której rozpocząłem pracę zajmowała się instalacją oświetleń drogowych. Początkowo byłem tylko pracownikiem fizycznym ale po kilku miesiącach wykorzystując splot pozytywnych okoliczności zostałem operatorem koparko-ładowarki. Ten okres pracy do tej pory wspominam z nostalgią, bo tej pory chociaż aktualnie mam pracę biurową, ciągnie mnie do takich dużych maszyn. Moim pierwszym sprzętem była nie zbyt duża koparko-ładowarka, jeździło się nią świetnie. Specjalnie piszę jeździło a nie pracowało, bo to było tak fajne doświadczenie, że nie mogę do dnia dzisiejszego tego nazwać pracą – to było zbyt przyjemne. Sterowanie osprzętem ładowarkowym (przednim) mojej „zabawki” odbywało się za pomocą dwóch dżojstików. Jeżdżąc nią czułem się jak w grze komputerowej, dżojstiki plus wygodny obrotowy fotel – mogłem to robić cały dzień i nigdy nie miałem dość. Teraz takie sprzęty są super wyposażone, dosłownie full-wypas – w zimie ciepło bo ogrzewanie, latem chłodno bo klimatyzacja. Takie doświadczenie w życiu dorastającego mężczyzny to super sprawa, praca fizyczna uczy pokory a przy okazji można też zdobyć cenne doświadczenie i dodatkowe umiejętności. Wpisując w wyszukiwarkę hasło usługi koparko ładowarką Bydgoszcz, pojawia się dosyć sporo firm posiadających taki sprzęt, więc jakby ktoś chciał spróbować takiej pracy to i w naszym mieście są ku temu możliwości.

Teraz mam stabilną biurową prace na stanowisku kierowniczym w firmie produkcyjnej. Praca fajna, ale to ciągłe siedzenie przed komputerem bywa czasami nużące. Dlatego czasami wspominam stare czasy i w oparciu o przyjemne doświadczenia z przeszłości snuję plany na przyszłość. Marzy mi się otworzyć własną działalność usługową opartą na wykorzystaniu sprzętu budowlanego. Tylko muszę do tego przekonać żonę…

 

edytorek