Profesjonalne badanie na boreliozę

U osób często odwiedzających tereny leśne, ukąszenie kleszcza jest niezwykle prawdopodobne. Nie byłoby w tym nic szczególnie groźnego, gdyby nie fakt, że kleszcze przenoszą groźne choroby, w tym najgroźniejszą – boreliozę. Dzięki temu, że możemy wykonać profesjonalne badanie w odpowiednim czasie od ukąszenia, możemy w porę wdrożyć leczenie antybiotykowe, które może całkowicie cofnąć objawy choroby. Badania tego typu możemy wykonać w profesjonalnych punktach i laboratoriach, które są rozlokowane w całym kraju.

Badanie na boreliozę po ukąszeniu kleszcza

kki badanieDzięki profesjonalnym laboratoriom, które stosują najnowocześniejsze metody badań na obecność boreliozy, możemy w krótkim czasie poznać diagnozę i wdrożyć leczenie. Dzięki temu, że kleszcze są stworzeniami, które atakują niepostrzeżenie (dzięki substancji znieczulającym w ich ślinie), możemy nie wiedzieć o ukąszeniu nawet przez parę dni. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy dokładnie obejrzeć ciało po każdym powrocie z terenów leśnych lub około leśnych. Ryzyko zakażenia boreliozą wzrasta z każdą godziną od wbicia kleszcza w skórę. Jeżeli jednak będziemy mieli podejrzenia co do zakażenia boreliozą, potwierdzone przez lekarza, musimy udać się na badanie (KKI badanie w podejrzeniu boreliozy). Tego typu choroba ma różne stadia, a o tym, w jakim stadium jest w naszym organizmie, dowiemy się z tegoż badania. Badanie to jedynie wstęp do całkowitego leczenia. Składa się na nie przede wszystkim specjalistyczna diagnostyka, która jest niezwykle pomocna w przypadku wystąpienia wszelkiego rodzaju przeszkód diagnostycznych w ciągu całego procesu rozpoznawania tej groźnej choroby. Diagnostyka pozwala na wykrycie także innych chorób, które często mogą towarzyszyć zakażeniu boreliozą. Dzięki kompleksowemu działaniu można z bardzo dużą dokładnością wykryć choroby i wdrożyć odpowiednie leczenie antybiotykami. Laboratoria, które przeprowadzają tego typu badania, dysponują najnowocześniejszymi technologiami, które pozwalają na wykrycie nawet bardzo ukrytych i ciężkich przypadków zakażeń. Wiele z nich udaje się wyleczyć niezwykle szybko i sprawnie.

Świadomość zagrożeń płynących z ukąszeń przez kleszcze jest niezwykle ważna dla osób w każdym wieku. Wielu z nas lubi odwiedzać tereny leśne, jednak nie są one pozbawione zagrożeń. Jednym z nich jest właśnie ukąszenie przez kleszcza, które może być bardzo nieprzyjemne, a w skrajnych przypadkach tragiczne w skutkach. Dlatego wczesne rozpoznanie choroby jest tak ważne dla dalszego postępowania leczniczego.

kreatorka