Profesjonalny transport motocykla z Anglii

 

Wiele osób, które wyjechały w ostatnich latach do Anglii za pracą, dzisiaj podejmują decyzję o powrocie do kraju. Taka przeprowadzka z kraju, w którym mieszkało się przez kilka ostatnich lat, może być poważnym wyzwaniem logistycznym. Trzeba przecież przewieźć dobytek, który się zgromadziło. Takim dobytkiem są też samochody czy motocykle, których przecież szkoda jest zostawić albo sprzedawać. Na szczęście transport samochodów czy motocykli z Anglii do Polski nie jest już problemem. Zajmują się tym firmy przewozowe.

Motocykle przewozi się statkiem

transport motocykla z anglii do polskiChcąc przetransportować do Polski motocykl można ewentualnie na nim przyjechać. Jednak koszty takiej operacji oraz uciążliwość takiej podróży sprawiają, że decydują się na takie rozwiązanie jedynie najodważniejsi. Do przejechania jest bowiem prawie dwa tysiące kilometrów, a do tego jeszcze trzeba płynąć promem przez kanał La Manche. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi, jaką jest transport motocykla z Anglii do Polski w firmie transportowej. Jest to o wiele mniejszy koszt, a poza tym do kraju można wrócić samolotem. Natomiast motocykl można wysłać do kraju właśnie przez zorganizowane transporty. Taki transport organizowany jest drogą morską, ponieważ jest to najtańszy sposób na dostarczenie pojazdu do Polski. Samochód można odebrać w polskim porcie, do którego docelowy statek z Anglii przypłynie. Oczywiście sam motocykl będzie płynąć od kilku do kilkunastu dni, ale przecież w żaden sposób to nie będzie przeszkadzać. Koszty takiego transportu motocykla są różne i zależą od firmy, którą się w tym celu wynajmie. Jest jeszcze inny sposób transportu. Można zlecić transport motocykla z Anglii do Polski firmie przewozowej, która do Anglii wysyła tiry z różnego rodzaju towarami. Takie samochody ciężarowe po rozładowaniu bardzo często wracają do kraju zupełnie puste. Można dogadać się z kierowcą takiego tira i zlecić mu przewiezienie motocykla pod wskazany adres. Jeśli motocykl wyjedzie dzień przed planowanym powrotem do kraju to dotrze akurat dwa dni po powrocie osoby zlecającej taki transport.

Łatwo było wyjechać za granicę i urządzić sobie tam życie. Wszak można było wyjechać z zupełnie pustymi rękoma. Trudniej jest wrócić i zorganizować sobie transport wszystkich posiadanych rzeczy do kraju. Dzisiaj nie ma z tym na szczęście problemu bo działają firmy kurierskie i transportowe. Jest to duża operacja logistyczna, zwłaszcza jeśli chce się zabrać wszystko, czego się za granicą dorobiło. Motocykl czy samochód można przewieźć z łatwością przy pomocy firmy transportowej oferującej takie usługi.

 

bloger