Próżniowe pakowanie produktów spożywczych

 

Od wieków ludzkość zmaga się z problemem dotyczącym właściwego przechowywania żywności. Stosowano niegdyś metodę polegającą na suszeniu różnych produktów spożywczych. Z biegiem czasu natomiast zaczęto odkrywać, że żywność zdecydowanie wolniej psuje się w niskich temperaturach. Zaczęto więc umieszczać jedzenie w tych pomieszczeniach gdzie było dość chłodno. Jednak prawdziwym przełomem było to gdy odkryto, że największym nośnikiem bakterii odpowiedzialnych za psucie się żywności jest tlen.

Nowoczesne pakowarki próżniowe

zgrzewarki do pakowania próżniowegoNa dzień dzisiejszy dużo mówi się o marnowaniu żywności. Ze statystyk wynika, że jeden człowiek w ciągu roku marnuje aż ćwierć tony jedzenia. Powodem tego jest zbyt częste robienie zakupów oraz oczywiście nieodpowiednie przechowywanie żywności jaką zakupimy. Na chwilę obecną bardzo często słyszy się jednak o nowoczesnej metodzie pakowania żywności polegającej na wytwarzaniu próżni. Do tego zadania idealnie sprawdzają się zgrzewarki do pakowania próżniowego. Od jakiegoś czasu pakowanie próżniowe jest bardzo popularne nie tylko w zakładach produkcyjnych zajmujących się wytwarzaniem żywności. Obecnie wspomniane zgrzewarki występują również w wersjach pozwalających na pakowanie produktów w domu. Posiadając taką nowoczesną zgrzewarkę będziemy więc mogli próżniowo pakować nawet kanapki jakie zabieramy ze sobą do pracy czy też szkoły. Zgrzewarki próżniowe występują w dwóch wersjach. Są to wersje komorowe oraz te gdzie pakowane produkty znajdują się wraz z workiem poza urządzeniem. Te drugie właściwie najczęściej określane są jako zgrzewarki. Pakowarki komorowe jak sama nazwa wskazuje posiadają komorę, w której umieszcza się worek wraz z żywnością jaką chcemy zapakować. Wbudowane w urządzenie pompy sprawiają, że powietrze jest bardzo szybko odessane co sprawia, że żywność dłużej jest zdatna do spożycia. Natomiast w przypadku zgrzewarek cały proces wygląda podobnie. W tym urządzeniu jednak nie ma komory a powietrze wysysane jest bezpośrednio z worka z jedzeniem.

Obecnie pakować próżniowo możemy niemal wszystko co jest przeznaczone do spożycia. Niekiedy słyszy się nawet o tym, że pakowarki próżniowe są użytkowane do pakowania innych przedmiotów, którym stały dostęp tlenu może nieco zagrażać. Te osoby, które są zainteresowane kupnem zgrzewarek próżniowych mogą znaleźć je w marketach. Dodatkowo łatwo zakupić je można również drogą elektroniczną. Drugie rozwiązanie może być dla nas lepsze z powodów ekonomicznych więc zdecydowanie warto taką opcję rozważyć.

 

realizator