Przemysł i CNC

Rewolucja, jaką w świecie przemysłowym przyniosło wdrożenie maszyn CNC wpłynęła kolosalnie na szybkość pracy, powtarzalność jakościową, gospodarowanie materiałem i optymalizację pracy dużych i małych firm produkcyjnych. Precyzyjność wykonania danego detalu nie będzie od tej pory kwestią pewności ręki osoby odpowiedzialnej bezpośrednio za operowanie maszyną, ale od projektanta i od dbałości o szczegóły projektowe.

Projektowanie i obróbka w CNC

obróbka cnc pomorskieWspółczesne maszyny CNC wykonują skomplikowane operacje na różnego rodzaju materiałach. Oczywiście, to co chcemy zrobić z danym materiałem odsyła nas też do konkretnego rozwiązania CNC. Jeżeli poszukujemy obróbki, która dostarczy nam w naszym produkcie idealnie gładkie krawędzie to zdecydujmy się na cięcie wodą. W wyniku dodania do wody ścierniwa uzyskamy efekt niezwykłej gładkości oraz precyzji. Woda sprawdzi się również idealnie jako paliwo do cięcia dla takich materiałów, jak stal, stal nierdzewna, metale kolorowe, gumy i tworzyw sztucznych, drewna i sklejki, a nawet uszczelek. Materiały cięte wodą, dzięki temu, że nie zachodzi w tym procesie reakcja termiczna, jest bardzo precyzyjna i odporna na dostarczanie nieprecyzyjnych materiałów wymagających dalszych obróbek. CNC z wykorzystaniem wody znajduje swoje zastosowanie również przy obróbce szkła. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego, regulowanego ciśnienia unikamy odkształceń, a także zapobiegamy zjawiska pękania, dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć specjalnych obróbek lub dorabiania specjalnych ram z innych tworzyw. Na mapie Polski, na palcach jednej ręki możemy wymienić miejsca, w których stosowana jest najnowszej generacji system cięcia 5 osiowego, która zrewolucjonizowała obróbkę materiałów precyzyjnych stojących u podstaw jakimi kierowała się obróbka CNC Pomorskie jest województwem, w którym znajdziemy zakłady oferujące wykorzystanie najnowszych technologii CNC, łącznie z wykorzystaniem najnowszych trendów w cięciu wodą CNC. Jest to system, niewykorzystujący termiki jako źródła cięcia, jak ma to miejsce chociażby w przypadku obróbki laserowej.

Decydując się na usługi firmy oferującej obróbkę CNC nie musimy decydować się jedynie na całościowe i pierwsze obrabianie danego materiału. Dzisiejsze techniki maszyn CNC pozwalają również planować i przeprowadzać obrabianie detalu, polerowanie, szlifowanie, usuwanie odkształceń i zabrudzeń związanych z użyciem technologii termicznych w procesach CNC. Warto napomnieć, że CNC to nie tylko technologia wykorzystywana przemysłowo, ale jest również dostępna w przystępnych cenach dla indywidualnych klientów.

Łukasz