Przydatność modnego narożnika pokojowego

 

Ostatnio moja koleżanka wyprawiała urodziny niespodziankę dla swojego męża. Impreza urodzinowa miała się odbyć w ich nowym mieszkaniu, którego nie miałam okazji jeszcze widzieć. W związku z tym chciałam zakupić im w prezencie – oprócz tego urodzinowego – także coś do domu.

Zakup modnego narożnika pokojowego

modne narożniki pokojoweWybór padł na modny pled w kolorze miodowym. Wiem, że koleżanka meblując mieszkania pytała mnie o modne narożniki pokojowe. Zastanawiała się nad wyborem odpowiedniego koloru. Wiedziałam, że narożnik w salonie ma w kolorze brązu, dlatego też mój wybór padł na miodowy kolor pledu. Miałam tylko nadzieję, że się nie pomyliłam i pamięć mnie nie zawiodła. Bardzo chciałam, aby mój prezent pasował do ich wnętrza. Na miejscu podczas imprezy okazało się, że faktycznie narożnik pokojowy jest modnym dodatkiem w salonie moich znajomych. Prezent, który dostali ode mnie pasował do niego idealnie. Od koleżanki dowiedziałam się, że teraz są modne narożniki pokojowe w praktycznie każdym kolorze. Najważniejsze, aby dobrać kolor mebla idealnie do wnętrza pomieszczenia. Pomyślałam, że chciałabym wnieść trochę świeżości do mojego wnętrza i zainwestować w modne dodatki, więc dlaczego by nie i w narożnik pokojowy? W sumie mam dość spory i duży salon. Jest bardzo przestronny i połączony z kuchnią. Na środki stoi osiem krzeseł i duży stół z szerokim blatem. Jest jeszcze miejsce na narożnik – nawet taki z funkcją spania. Dzisiejsze narożniki mają delikatny i subtelny krój. Są nie nachalne w swoim wyglądzie oraz pełnią funkcję ozdobną w pomieszczeniu. Taki narożnik to idealna opcja na rozjaśnienie ciemnego pomieszczenia poprzez wstawienie jasnego mebla lub odwrotnie – w jasnym i przestronnym wnętrzu efektownie może się prezentować narożnik w ciemnym kolorze. Narożniki pokojowe pełnią funkcję przede wszystkim wypoczynkową i relaksacyjną. Służą do odpoczynku przed telewizorem lub leżeniu z książką i ciepłą herbatką pod kocykiem w środku jesieni lub zimy. Tą drugą opcję lubię najbardziej. Podobnie jak mój przyjaciel pies, który lubi wygodnie obok mnie się położyć i przytulić do włochatego kocyka. Poza tym od kiedy mam ten modny narożnik pokojowy każdy z gości się nim zachwyca.

Bądź co bądź, mebel ten nadaje wyrazu pomieszczeniu oraz jest elementem dekoracyjnym. Im ładniejszy i modniejszy tym lepiej dla naszego wnętrza. Niemniej jednak należy pamiętać, aby nie przesadzić i zachować odpowiednie proporcje i miejsce do przejścia tak, aby nie było ciasno i nadal ładnie a zarazem estetycznie.

 

edytorek