Regeneracja turbosprężarki w Rzeszowie

Technologia ciągle się rozwija, z roku na rok samochody stają się coraz mocniejsze, oszczędniejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Niestety żaden z produktów nie jest idealny, w każdym z nich trzeba co jakiś czas naprawić rzeczy, które się popsuły. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które nikogo nie dziwi. Czasami, żeby uniknąć dużych kosztów naprawy, możemy daną część poddać regeneracji, jest to dużo tańszy sposób niż zakup nowej części, a efekt jest taki sam. Możemy zaoszczędzić do pięćdziesięciu procent gotówki. Zaoszczędzone pieniądze można zagospodarować w dużo lepszy sposób.

Proces naprawy turbosprężarki

naprawa turbosprężarek rzeszówCały proces jest dość skomplikowany i wymaga odpowiednich narzędzi. Zacznijmy od tego, gdzie możemy dokonać takiej naprawy. Jeśli potrzebna jest naprawa turbosprężarek Rzeszów jest najodpowiedniejszym na to miejscem. Na terenie stolicy województwa podkarpackiego funkcjonuje kilka firm zajmujących się naprawą i regeneracją turbosprężarek profesjonalnie. Jeśli mieszkamy na drugim końcu polski, to możemy załatwić całą sprawę przez Internet, a turbosprężarkę wysłać pocztą. Cały proces naprawy zaczyna się od wyjęcia turbosprężarki z samochodu. Zależnie od modelu auta jest to trudniejsze lub łatwiejsze, nie ma na to żadnej reguły. Jeśli mechanik ma tę część wyjętą może przystąpić do diagnozy. Diagnoza jest dokonywana przy pomocy specjalistycznej aparatury pomiarowej, za pomocą której mechanik może bez większych problemów, określić co dolega danej turbosprężarce. Następnie wymieniany jest zepsuty element na nowy, co pozwala wrócić turbosprężarce do poziomu stu procent sprawności. Po wymianie wszystkich zużytych elementów można ponownie sprawdzić aparaturą, czy wszystkie parametry wróciły do normy. Jeśli wszystko jest w najlepszym porządku, to zostawiane jest to w tej postaci, a jeśli nie dokonywana jest kolejna analiza i tak aż wszystko wróci do normy. Po tej czynności pozostaje tylko ponowny montaż w samochodzie, który uprzedzony jest wymianą wszystkich uszczelek na nowe. Oczywiście powierzchnia, do której przylega uszczelka, jest odpowiednio odtłuszczona, aby wszystko było idealnie szczelne.

Regeneracja jest dużo tańszym sposobem na przywrócenie swojego samochodu do stanu używalności. Koszt nowej turbosprężarki w niektórych modelach samochodów to nawet i kilka tysięcy złotych, a cena regeneracji to koszt wymienianych części plus maksymalnie czterysta złotych za robociznę, co daje w efekcie niejednokrotnie kwotę do pięćdziesięciu procent niższą. Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto mimo wszystko decydować się na nową część. Według mnie naprawa wyjdzie nam dużo korzystniej.

Maciejma