Rehabilitacja dla każdego

Niestety, niezdrowy tryb życia coraz częściej odbija się na samopoczuciu osób w młodym wieku. Obserwuje się wzmożone problemy z wadą postawy, skrzywionym kręgosłupem czy płaskostopiem. Im wcześniej zmienimy swoje nawyki, tym dłużej będziemy cieszyć się zdrowiem. Ważne jest aby w dniu codziennym zadbać o wygodne obuwie, aktywność fizyczną i zdrową dietę.

Różne wymiary i kolory klinów ortopedycznych

kliny ortopedyczneDo wielu ćwiczeń gimnastycznych, jogi i rehabilitacji niezbędne są wszelkie kostki styropianowe, na których można rozciągać mięśnie. Dobrym rozwiązaniem w okresie wzmożonych ćwiczeń są specjalistyczne kliny ortopedyczne, które można kupić w specjalistycznych sklepach medycznych lub na branżowych stronach internetowych. Odpowiednie kliny ortopedyczne pomagają pacjentom w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach i dps-ach. Mięśnie, które będą systematycznie rozgrzane, szybciej się regenerują. Osoby leżące mogę korzystać z klinów ponieważ pomagają również w utrzymywaniu odpowiedniej pozycji ciała. Dużo łatwiej można podnosić pacjenta i zadbać o jego codzienną higienę ciała. Ortopedia dynamicznie się rozwija. Kliny są produkowane w wersjach mniejszych dla dzieci lub większych dla dorosłych, z ulubionych kolorach lub szatach graficznych. Odporne są na urazy mechaniczne. Można je myć i czyścić. Najwyższa jakość produktu gwarantuje dużą satysfakcję z terapii. Wystarczy tylko znać trzy wymiary. tj.: długość, szerokość, wysokość aby dobrać odpowiednią wielkość. Najczęściej producenci wytwarzają kliny z pianki, które są lekkie w ich podnoszeniu. Tylko oryginalne produkty posiadają atest bezpieczeństwa.

Zastosowanie klinów jest wielorakie. Kliny stosuje się pod głowę, stopy aby wypracować wygodne i stopniowe nachylenie. Osoby chore na refluks i mające problemy z oddychaniem również powinny stosować się do zaleceń, dlatego jak najszybciej powinny zakupić kliny ortopedyczne. Nie można zapomnieć również o bólach w okolicy szyi i karku. Niestety grupa osób, obarczonych częstymi atakami i dyskomfortem w okolicy odcinka szyjnego również muszą stosować się do zaleceń lekarskich, które jasno określają codzienne stosowanie produktów ortopedycznych. Podczas długiej pracy siedzącej lub niewygodnego wypoczynku, klin również jest rekomendowany jako dodatkowa mata do siedzenia. Najważniejsze aby wybrać odpowiednią wielkość i rodzaj klinów do indywidualnych potrzeb. Osoba otyła powinna zakupić większy rozmiar niż osoba szczupła. Plusem jest profesjonalna obsługa w sklepach stacjonarnych, w których najczęściej dokonujemy zakupu.

Karolina