Skuteczna maska z filtrem FFP3

Nasze zdrowie jest bezcenne i w tej kwestii nie ma kompromisów. Dbając o to co jemy i jak spędzamy wolny czas, należy też pamiętać o tym, jakiej jakości powietrzem oddychamy. Jeszcze kilka dekad temu, nikomu by nie przyszło do głowy chodzenie z maseczką na twarzy, a obecnie jest to normą w wielu miastach w sezonie grzewczym. Choć nie ma takiego nakazu, to każdy decyduje za siebie czy chce się chronić, czy też nie.

Ile kosztują maski z filtrem FFP3?

niedroga maska z filtrem ffp3Od października do końca marca, panuj okres grzewczy, gdzie bardzo wielu mieszkańców miast i wsi ogrzewa swoje domy węglem lub drewnem. Niektórzy z nich robią to także śmieciami, które powodują duże zanieczyszczenia powietrza. W niektórych miastach Polski w okresie kiedy normy szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu są znacznie przekroczone, zaleca się nie wychodzenie z domu, a nawet zamykane są szkoły. W tym czasie, wychodząc na zewnątrz, należy mieć ze sobą specjalną maskę antysmogową, która jest w stanie zatrzymać nawet do dziewięćdziesięciu dziewięciu procent szkodliwych substancji. Jednak, aby maska była skuteczna, musi posiadać odpowiedni filtr. Najlepsza będzie niedroga maska z filtrem FFP3, który jako jedyny zatrzymuje także groźne cząsteczki chorobotwórcze, bakterie i wirusy. W dobie dzisiejszej pandemii koronawirusa jest ona niezastąpiona. Ponadto filtr FFP3 chroni układ oddechowy przed aerozolami cząstek stałych, na bazie wody czy z ciekłą fazą rozproszoną czyli mgłą. Maska składa się z wielu warstw materiału filtrującego, zacisku nosowego umożliwiającego szczelne dopasowanie jej do kształtu twarzy, zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego czy wewnętrznej wkładki poprawiającej szczelność i komfort użytkowania. Obecnie filtr FFP3 jest jednym z najlepszych na rynku i jest stosowany przez pracowników szpitali, laboratoriów czy zakładów pracy z wysokim czynnikiem niebezpieczeństwa. Gęstość filtra FFP3 zatrzymuje pyłki roślinne, spaliny, kurz i roztocza oraz cząsteczki zawieszone PM2,5 i PM10. Cena jednej maski to nawet około pięćdziesięciu złotych.

W przypadku naszego zdrowia, pieniądze nie powinny się liczyć. Każdy chroni się prze zanieczyszczeniami i czynnikami chorobotwórczymi tak jak może najlepiej, ale w tej sytuacji lepiej zainwestować w dobrą maskę. W sprzedaży dostępne są maski jednorazowe, wielorazowe i modele z wymiennymi filtrami. Przeważnie co kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin trzeba je wymieniać na nowe, ponieważ filtr ma ograniczone możliwości ochronne. Po przekroczeniu bezpiecznego czasu, jego skuteczność znacznie spada.

realizator