Specjalistyczna pomoc w ośrodkach terapii uzależnień

Gry hazardowe cieszą się dużą popularnością w obecnych czasach. Wielu z nas bierze udział w loteriach, grach liczbowych, ruletce, korzysta z automatów do gier, obstawia w zakładach sportowych, wyścigach konnych. Początkowo gra jest formą rozrywki, która dostarcza wielu pozytywnych emocji. Motywacją do rozpoczęcia gry jest także chęć uzyskania sukcesu, przełamania rutyny. U hazardzistów często pojawiają się zaburzenia, które dotyczą logicznego myślenia.

Komfortowe leczenie hazardzistów w dobrych ośrodkach

ośrodki terapii uzależnień od hazarduWygrane traktują jako rezultat własnej wiedzy oraz doświadczenia. Osoby uzależnione czują wewnętrzny przymus mocnych wrażeń, które zapewnia gra. Hazard staje się problemem, gdyż może być przyczyną kłopotów finansowych, sprawia, że osoby uzależnione często zaciągają kredyty, pożyczają pieniądze od znajomych. Całe życie kręci się wokół gry. Hazard może powodować zaburzenia osobowości, pogorszenie samopoczucia. Leczenie uzależnienia powinno odbywać się pod okiem doświadczonych specjalistów. Warto znaleźć sprawdzone ośrodki terapii uzależnień od hazardu. Wykorzystuje się tu różne techniki psychoterapii, a także leczenie farmakologiczne. Pacjenci są motywowani do zmian, poznają podłoże swoich problemów. Podczas terapii pracują nad zmianą sposobu myślenia. Dowiadują się, jak radzić sobie ze stresem bez uciekania w hazard. Nałogowe granie jest przyczyną wielu problemów w życiu codziennym, może powodować utratę pracy, zerwanie więzi z przyjaciółmi, a także pogorszenie sytuacji majątkowej. Osoby uzależnione nie są w stanie zrezygnować z zakładów, uzależniają się od towarzyszących grze emocji. Z powodu nałogu cierpią nie tylko osoby chore, ale także ich najbliżsi. Utrata kontroli nad graniem może powodować depresję, być przyczyną myśli samobójczych. W dobrych ośrodkach pracuje zespół doświadczonych terapeutów i psychologów, którzy skutecznie pomagają pacjentom poradzić sobie z uzależnieniami behawioralnymi. Osoby uzależnione muszą być jednak zmotywowane do zaprzestania gier, zdawać sobie sprawę z istoty swojego problemu.

Ważne jest, by uświadomić im negatywne konsekwencje, jakie niesie ze sobą uzależnienie, a także nauczyć je sposobów radzenia sobie w sytuacji, kiedy czują silny przymus grania. Specjaliści pomagają pacjentom w chwilach kryzysu, zmieniają ich sposób myślenia. Uczą sposobów radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu możliwa jest zmiana niezdrowego zachowania hazardowego. W ośrodkach realizowane są programy terapeutyczne, które umożliwiają osiągnięcie pożądanych rezultatów.

realizator