Sposoby pielęgnacji cery

Jakiś czas temu popularne stało się twierdzenie, że mydło nie jest odpowiednim kosmetykiem do pielęgnacji twarzy. Podobno jego głównym minusem jest nieodpowiednie pH, które w żaden sposób nie jest dostosowane do naszej skóry. Wobec tego wiele osób zrezygnowało z mycia twarzy mydłem. Ile w tym prawdy? To akurat ciężko jest stwierdzić. Mimo wszystko w ostatnim czasie moda na mycie twarzy mydłem powróciła.

Naturalne mydło i jego zalety

szare mydło do twarzyOkazuje się, że szare mydło jest odpowiednie nie tylko do mycia ciała, ale również do pielęgnacji twarzy. Tak naprawdę dzięki niemu skóra zostanie odpowiednio oczyszczona, a pory odetkane. Do niedawna mówiło się raczej, że jest na odwrót – że mydło niesamowicie zatyka pory, a dodatkowo wysusza skórę. Dzisiaj wiele kobiet decyduje się na powrót do korzeni i rozpoczęcie stosowania mydła do twarzy. Szare mydło do twarzy powinno być jak najbardziej naturalne. Niestety pod tym pojęciem czasami kryje się dość obszerny skład, co sprawi, że kosmetyk ten nie będzie odpowiedni do cery. Okazuje się, że szare, najbardziej naturalne mydło może stosować każdy – niezależnie od typu cery. Pamiętać musimy jednak o tym, aby po przeprowadzonym myciu odpowiednio nawilżyć cerę. W innym wypadku skóra będzie sucha i może nawet zacząć schodzić płatami. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku cery wyjątkowo suchej oraz cery wrażliwej. Po umyciu skóry szarym mydłem możemy zastosować serum i krem mocno nawilżający. Dzięki temu nasza skóra pobierze nieco potrzebnych substancji. Dbajmy jednak o to, aby cała linia pielęgnacyjna wybrana przez nas była jak najbardziej naturalna. Powinniśmy unikać kosmetyków z długim składem oraz takich, które zawierają sztuczne barwniki. To właśnie one sprawiają, że dostajemy uczulenia i nasza skóra reaguje zaczerwienieniem. Jeśli możemy tego uniknąć, to zróbmy to. Naturalne, szare mydło kupimy w większości drogerii z kosmetykami. W momencie, gdy mamy problem z zakupem w stacjonarnym sklepie, możemy zdecydować się na zakup online. Musimy jednak liczyć się z tym, że wtedy konieczne będzie poniesienie kosztów dostawy.

Szare mydło podobno dobre jest na wszystko, a więc wiele osób ma je w swoim domu. Podobno idealnie dopiera plamy i świetnie dezynfekuje. Kosztuje grosze, a może sprawdzić się w nawet najbardziej kryzysowych sytuacjach. W związku z tym warto jest je wypróbować do pielęgnacji swojej twarzy. Skóra z pewnością będzie po nim idealnie oczyszczona. Efekt ten ciężko będzie nawet porównać do efektu, który uzyskamy stosując inne kosmetyki.

blogerka