Sposoby zwalczania kretów

Każdy ogrodnik zdaje sobie sprawę z tego, że do rozwoju wszystkich roślin niezbędna jest odpowiednia gleba,która będzie dostatecznie spulchniona i odżywiona. Niestety, nie zawsze tak jest mim specjalnych zabiegów nawadniających oraz nawożenia. często się zdarza, że w dobrym rozwoju roślin przeszkadzają rożne szkodniki. Mowa konkretnie o kretach, czyli ssakach żyjących pod ziemia. Mimo, iż są to miłe zwierzęta, jednak należy je zwalczać.

Metody na skuteczne zwalczanie kretów

zwalczanie kretów warszawaW ciągu wieków człowiek, który zajmował się uprawą roślin w swoich ogrodach, szukał sposobów na zwalczanie kretów. Nie jest to sprawa prosta, jednakże możemy zastosować szereg metod, dzięki którym na pewno skutecznie pozbędziemy się niechcianego gościa z naszego ogrodów. W sklepach, można kupić szereg środków, które mają na celu zwalczanie kretów Warszawa posiada kilka takich punktów, w których można dostać specjalne aromaty, które są wyczuwalne przez te podziemne zwierzątka. Rzecz jasna zapachy te absolutnie nie podobają się kretom, a to wpływa na unikanie miejsca, w którym kret wcześniej drążył pod ziemią swoje korytarze. Dostępne są tez wszelkie siatki na krety, które wkopywane są do ogródka. ta metoda mechaniczna jest bardzo skuteczna i nie wyrządza krzywdy małym istotom. Siatki mogą zakładać specjalistyczne firmy zajmujące się zwalczaniem kretów, jednakże przy użyciu odpowiedniej techniki możemy to zrobić same. Nowoczesną metodą są też ultradźwięki odstraszające krety. Nowoczesne technologie pozwalają na produkcję takich urządzeń. Bardziej inwazyjne stają się pułapki na krety, które nie mają skomplikowanej budowy. By były to dobre pułapki, nie mogą robić krzywdy zwierzętom. Stawiajmy na ochronę środowiska, bo krety to żywe istoty! Innym sposobem odstraszającym krety jest pozostawienie na ogrodzie lub w miejscach, gdzie kret przebywa, w tym w kopcach lub wydrążonych korytarzach sierści dla kota lub innych zwierząt. kret wyczuwając zapach obcego zwierzęcia przestraszy się i nie powróci do tego miejsca. Dobrą metodą zwalczania kretów jest metoda akustyczna polegająca na wytworzeniu dźwięku wiatru poprzez wbicie plastikowych butelek w ziemię. Stosowane jest to przez wielu działkowców.

Nie mniej jednak, warto jest się poprzeć zaleceniami profesjonalnej firmy, która zwalcza krety. o właśnie oni dostosują dobór metod do naszej sytuacji. Warto mieć na uwadze powyższe metody zwalczania kretów, jeśli chcemy działać na własną rękę, jednak mimo to aby skutecznie usunąć kreta, dobrze jest wykorzystywać nowoczesne środki i technologie.

blogger