Sprawdzony i oszczędny grzejnik elektryczny

Ogrzewanie elektryczne postrzegane jest jako dość kosztowna metoda grzewcza. Energia elektryczna drożeje z roku na rok, co w widoczny sposób odbija się na miesięcznych rachunkach. Warto zatem postarać się o zminimalizowanie kosztów ogrzewania elektrycznego, przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu cieplnego. Producenci oferują nam w tym temacie kilka praktycznych rozwiązań. Kluczową kwestia będzie dobór oszczędnych grzejników.

Najlepsze grzejniki elektryczne

sprawdzone grzejniki konwektoroweDecydując się na ogrzewanie elektryczne, warto zainwestować w dobrej klasy grzejniki, które przy niewielkim poborze mocy zapewnią nam oczekiwany komfort cieplny w pomieszczeniu. Jednym z takich urządzeń będzie grzejnik z radiatorem, wykonanym z cienkiej aluminiowej blachy, ze spiralami grzewczymi. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi grzejnik nie pobiera dużo prądu, Natomiast dzięki dużej powierzchni grzewczej zapewnia odpowiednie ogrzanie całego pomieszczenia. Niedrogie w eksploatacji są także grzejniki z ceramicznym rdzeniem, który jest świetnym akumulatorem ciepła. Nagromadzone w sobie ciepło grzejnik oddaje przez długi czas, przy czym samo jego nagrzewanie zajmuje znacznie mniej czasu, a zatem i energii. Doskonałymi akumulatorami ciepła są także piece akumulacyjne oraz grzejniki marmurowe. Warto wtedy rozliczać się w systemie dwutaryfowym i nagrzewać grzejniki w godzinach nocnych, przy tańszej taryfie. Urządzenia te będą oddawać ciepło przez kilka godzin w ciągu dnia. Ciekawym rozwiązaniem są także sprawdzone grzejniki konwektorowe. Za pomocą konwekcji mogą one oddawać nawet do 95% ciepła. Taki grzejnik zbudowany jest z rur z aluminiowym lub miedzianym ożebrowaniem, oraz z obudowy, która sama w sobie nie pełni funkcji grzewczych. Powietrze przepływające przez grzejnik jest bardzo szybko ogrzewane i wydostaje się do pomieszczenia. Przepływ powietrza w takim grzejniku może być grawitacyjny lub wymuszony (za pomocą wentylatora). Sprawdzone grzejniki konwektorowe idealnie wpasują się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na duże modele. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, są bardzo wydajne.

Grzejnik konwektorowy to także bezpieczeństwo, szczególnie w pokoju najmłodszych mieszkańców. Dzięki temu, że obudowa grzejnika nie nagrzewa się (jest co najwyżej letnia), nie ma możliwości poparzenia się dziecka. Dodatkowym atutem jest możliwość użycia ich we wnękach pod podłogą, ponieważ najniższe modele mają jedynie kilkanaście centymetrów wysokości. Doskonale sprawdzą się przy dużych oknach tarasowych, tworząc powietrzną kurtynę i nie zabierając przy tym miejsca w pomieszczeniu.

realizator