Sprzęt do street workout

Nasze miasto nie było duże, więc wszystkie obiekty sportowe nadające się do jakiejkolwiek poważniejszej aktywności mogliśmy policzyć na palcach jednej ręki. Od czasu gdy nasza stajnia zyskała nieco popularności i stała się rozpoznawalna, jednak, zawsze staraliśmy się nakłaniać młodzież do uprawiania sportu. Czy był to wrestling czy też inna dyscyplina nie robiło większej różnicy, gdyż liczyła się aktywność fizyczna i umiejętność pracy z innymi.

Nowoczesna siłownia uliczna

place do street workoutNa jakiekolwiek plany rozbudowy obiektów sportowych czy stworzenie nowych nie mieliśmy jednak zbyt wielkich nadziei, gdyż takowe wymagały ogromnego nakładu finansowego, którego miasto nie miało. Zamiast tego, zainteresowaliśmy się siłowniami ulicznymi, które coraz częściej pojawiały się w pobliżu osiedi w większych miastach. Były to pełnoprawne urządzenia sportowe, które mogły w zupełności zastąpić normalną siłownię mniej wymagającym i zaangażowanym osobom, będąc jednocześnie profesjonalnym sprzętem na którym można było wykonywać większość podstawowych ćwiczeń fizycznych. Niektóre modele były nieco bardziej złożone, zbliżając się bardzo funkcjonalnością do profesjonalnego sprzętu z sal gimnastycznych. Niezależnie od modelu, były one jednak świetną alternatywą dla młodych ludzi, nie mających dostępu do siłowni, lub też dla mniej zasobnych osób, dla których sale gimnastyczne i siłownie były zbyt kosztowną inwestycją by uczęszczać na nie regularnie. Okazało się iż place do street workout nie są zbyt wygórowaną inwestycją, dlatego po kilku rozmowach z zarządem osiedla, udało nam się wynegocjować stworzenie takowego, oczywiście z naszym patronatem jako profesjonalnej drużyny sportowej. Sprzęt ten posiadał bardzo duże możliwości konfiguracji, i mógł być dopasowany wedle preferencji osoby zakładającej takowy plac na osiedlu, choć większość użytkowników wybierała uniwersalną opcję, zawierającą każdy rodzaj sprzętu do ćwiczeń.

Owe place były montowane przez instalatorów producenta, choć nie wymagały szczególnego nakładu pracy ani też specjalistycznych robót ziemnych, mogąc być wykończonymi w ledwie kilka godzin bez trudu. Oczywiście, taki plac zyskał natychmiast grono stałych użytkowników, na tyle dużo iż podobne place zostały założone na sąsiednich osiedlach i były tak samo często używane. Niejednokrotnie sami korzystaliśmy z owego placu, choćby tylko po to by zachęcić innych do używania sprzętu i pokazać jego możliwości, które były bardzo imponujące, mimo prostoty samych zastosowanych urządzeń.

Przemek Modrakowski