Starannie wykonany domek letniskowy

Domek na działce jest z pewnością marzeniem wielu osób, gdyż to idealne miejsce na odpoczynek. Większość z nas w tym celu kupuje działkę rekreacyjną i stawia na niej niewielki domek z drewna, który może być zamieszkany tylko przez część roku. Takie obiekty mają najczęściej podłączoną jedynie wodę i prąd, zatem z powodzeniem można w nim komfortowo mieszkać.

Jak wyglądają nowoczesne domki całoroczne?

nowoczesny domek mobilny całorocznyChoć budowa domu letniskowego na działce jest znacznie tańsza niż postawienie domu jednorodzinnego, to jednak nadal są to spore koszty, bo oscylują w zakresie stu – stu trzydziestu tysięcy złotych. Dla wielu osób, to ciągle za wysoka kwota, dlatego warto szukać innych rozwiązań. Domy tego typu często są ocieplone, mają drewnianą lub plastikową stolarkę otworową oraz posiadają ogrzewanie, dzięki czemu mogą być domkami całorocznymi. Jednak w tradycyjnych obiektach byłoby konieczne wykonanie wielu zmian w dokumentacji, dlatego nikt tego nie robi. W tej sytuacji najlepszy będzie nowoczesny domek mobilny całoroczny, którego budowa  zajmuje maksymalnie kilka tygodni. Jeżeli chodzi o koszt, to kształtuje się on na poziomie od czterdziestu do stu tysięcy, zatem to bardzo atrakcyjna cena. W Polsce działa kilkanaście firm budowlanych, które zajmują się produkcją takich domów i wcale nie narzekają na brak klientów. W swojej ofercie mają kilka lub nawet kilkanaście modeli takich domków i wykonują je od podstaw dla swoich klientów. Cechą charakterystyczną takich konstrukcji jest montaż kół, dzięki czemu domek można w każdej chwili przewieźć w dowolne miejsce. To idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy dużo podróżują lub zwyczajnie nie chcą osiąść na stałe w jednym miejscu. Domki mobilne są połączeniem przyczepy z kontenerem, ponieważ tak wyglądają z zewnątrz, ale w środku mogą z powodzeniem konkurować z luksusowymi mieszkaniami. Producenci dbają o najmniejsze detale i urządzają domek w nowoczesny oraz ergonomiczny sposób. Każdy centymetr powierzchni jest maksymalnie wykorzystany, dzięki czemu mieści się w środku salon z aneksem, sypialnia czy łazienka.

Z pozoru domki mobilne wyglądają na małe i ciasne, ale architekci zadbali o ich rozplanowanie w taki sposób, aby po umieszczeniu w nich niezbędnych elementów, pozostało sporo wolnej przestrzeni. Oczywiście nie znajdziemy w nim wielkiego holu, łazienki z wanną i prysznicem czy pełnowymiarowej kuchni, ale otrzymamy praktyczne pomieszczenia, które doskonale spełniają swoją role. W domu całorocznym może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina.

Krystian