Stawiamy na eleganckie i kryształowe plafoniery

Obecnie coraz częściej decydujemy się na zakup plafoniery zamiast zwykłego żyrandola. Plafony stają się bardzo popularnym oświetleniem w naszych domach. Wszystko dlatego, że te sufitowe lampy dodają charakteru każdemu wnętrzu. Najbardziej pasują one do pomieszczeń, w których sufit jest obniżony, gdyż lepiej będzie oświetlał wnętrze domu. Plafony montujemy nie tylko w salonach, a także w łazienkach i sypialniach. Plafon jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy znudzeni są już typowymi żyrandolami i szukają czegoś nowego.

Kryształowe plafony są konkurencją dla tradycyjnych żyrandoli

kryształowa plafonieraPlafon to nic innego, jak sufitowa lampa, na zakup której decydujemy się coraz częściej. Nic w tym dziwnego, gdyż lubimy zmieniać dodatki w naszych wnętrzach, a lampy, czy żyrandole wymieniane są najczęściej, gdyż to one najczęściej dodają wnętrzom charakteru. Każda kryształowa plafoniera wykonana jest z tworzyw o najwyższej jakości, którą potwierdzają certyfikaty, dzięki którym zawsze mamy pewność, iż lampa jest oryginalna i będzie nam służyć przez długi okres czasu, a kryształki nie będą tanią imitacją wykonaną ze szkła. Plafony bardzo często umieszczamy w salonach. Musimy mieć jednak na uwadze okoliczność, iż z uwagi na swoją konstrukcję najlepiej sprawdzają się one w pomieszczeniach z niskimi sufitami. Ponadto, kryształowa plafoniera idealnie nadaje się do sypialni, gdzie oświetlenie będzie tworzyć romantyczną atmosferę. Warto bowiem mieć na uwadze fakt, iż plafony i plafoniery mają regulowaną ostrość światła. Zawsze więc ustawiamy takie oświetlenie, jakie jest nam potrzebne. W plafonierach często mamy oświetlenie ledowe. Zawsze jednak dostaniemy także modele, do których możemy wkręcić żarówki energooszczędne, dzięki czemu zmniejszą się nasze rachunki za energię elektryczną. Wszystkie sufitowe lampy idealnie będą pasowały również do naszych łazienek, którym dodadzą blasku. Dla nie których plafony kojarzą się z czym nowym i designerskim, co jest alternatywą dla tradycyjnego i nudnego żyrandola. Pokochają je miłośnicy stylu klasycznego, jak i bardziej awangardowego.  

Każdy chce mieć w swoim domu, czy mieszkaniu oryginalne dodatki, które nadadzą wnętrzom charakteru i idealnie będą komponowały się z kolorystyką ścian i naszymi meblami. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kryształowe plafoniery, obok których nikt z nas nie przejdzie obojętnie. Modeli jest wiele, więc zawsze dobierzemy ten idealny, który stworzy unikatową aranżację pomieszczenia. Sufitowe lampy pasują zarówno do salonów, jak i łazienek oraz sypialni.  

Michał Gąbka