Styropian, wełna czy może pianka, co wybrać?

 

Czy wybierając projekt domu zastanawialiście się czym ocieplicie swój budynek? Czy wybierzecie tradycyjne materiały takie jak styropian lub wełna? A może zdecydujecie się na innowacyjne rozwiązanie jakim są izolacje natryskowe? Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję warto zapoznać się z parametrami wszystkich materiałów i na ich podstawie wybrać ten właściwy.

Ocieplamy budynek pianką poliuretanową (PUR)

ocieplanie pianką pur mazowieckiePorównując ze sobą te trzy materiały, które używane są do ocieplania budynków to znaczącą przewagę ma właśnie piana poliuretanowa, która cechuje się bardzo wysokimi właściwościami i jest o wiele bardziej trwalszym materiałem od pozostałych. Dzięki niej nie musimy martwić się, że za kilka lat coś się stanie i nasza izolacja nie będzie zdawała egzaminu, ponieważ ze względu na składniki, z których się składa pianka przez kilkadziesiąt lat nie zmieni swoich właściwości ani nawet kształtu, nie wspominając już o kolorze. To właśnie ta specyfikacja sprawia, że ocieplanie pianką pur mazowieckie staje się coraz bardziej popularne. Jakie są jeszcze zalety izolacji natryskowych? Otóż są one w stu procentach bezpieczne zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Szybkość aplikacji to również ogromny plus, który przemawia na jej korzyść. Dlatego jeśli zależy nam na szybkiej budowie to powinniśmy wybrać właśnie ten materiał, nawet jeśli będziemy mieli sporych rozmiarów dom. Aplikacja piany poliuretanowej w domu o powierzchni około 200 metrów kwadratowych zajmuje doświadczonej ekipie, czyli przeważnie dwóm osobom zazwyczaj dwie maksymalnie trzy godziny. Większość z nas pomyśli sobie, że to przecież niemożliwe, ale tak właśnie jest a wszystko dzięki odpowiedniemu sprzętowi, który służy do natryskiwania piany. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ocieplania pianką pur? Jak sama nazwa wskazuje jest to piana, która podczas kontaktu z daną powierzchnią bardzo szybko zwiększa swoją objętość docierając w ten sposób do każdego, nawet najmniejszego zakamarka. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz budynek jest dokładnie ocieplony i przez żadną szparkę nie będzie z niego uciekało ciepło.

Jeśli chodzi o cenę tego rodzaju usługi to zależy już od firmy, która dla każdego klienta ustala indywidualną ofertę. Należy jednak liczyć się z tym, że cena będzie podobna do ceny w przypadku wybrania tradycyjnych materiałów. Warto również wspomnieć, że w zależności od rodzaju ocieplania należy wybrać odpowiednią pianą zamknięto- bądź otwartokomórkową, gdyż taka piana jest lepiej przystosowana i ma odpowiednie właściwości.

 

Karolina