Szacunkowe koszty budowy basenu

Myśląc o basenie we własnym ogrodzie każdy z nas wiąże to z ogromnymi kosztami, na które zazwyczaj nas nie stać. Jednak to niekoniecznie musi być prawda. Przecież nie wiemy ile to może kosztować, ponieważ nigdy tego nie sprawdzaliśmy. Co więcej na budowę basenu o powierzchni mniejszej niż 30 metrów kwadratowych nie trzeba mieć zezwolenia. Wystarczy jedynie zgłosić fakt budowy w odpowiednim urzędzie.

Ile kosztuje projekt a także budowa basenu?

projekty basenówWiększość z nas nie decyduje się a nawet nie myśli o budowie basenu, gdyż zakładamy z góry, że nas na to nie stać. Jednak skąd mamy taką pewność, skoro nie znamy kosztów projektu czy budowy basenu? Sama ostatnio z ciekawości sprawdziłam ile kosztują takie projekty basenów. Interesowała mnie również cena ich budowy. Okazuje się, że średnia cena budowy basenu średniej wielkości waha się pomiędzy 35 a 40 tysięcy złotych. Dla niektórych to spora kwota, ale są też tacy, którzy mogą sobie pozwolić na dużo większy basen. Oczywiście do tej ceny należy doliczyć takie udogodnienia jak zadaszenie czy też natryski. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie budowy basenu razem z budową domu, ponieważ wtedy dużo łatwiej będzie przeprowadzić prace wykopowe. Aczkolwiek najpierw należy zacząć od jego projektu. Udając się na spotkanie z projektantem musiałam zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, dzięki którym było wiadomo, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do budowy obiektu. Następnie zaczęliśmy rozmawiać o tym, jakbym chciała żeby wyglądał mój basen.  Po omówieniu szczegółów projektant powiedział, że może przygotować dla mnie wstępny projekt oraz udzielił mi kilku cennych rad, dzięki którym basen został połączony ze strefą relaksu, na której miały znajdować się leżaki oraz stoliki. Jego pomysły bardzo mi się spodobały. Byłam pod wrażeniem jego ogromnej wiedzy na temat projektowania basenów a także jego doświadczenia. Wiedział o swojej pracy naprawdę wszystko. Opowiadał również o najnowszych technikach budowy czy też udogodnieniach takich jak zadaszenie basenu, dzięki któremu można w nim będzie pływać również zimą oraz o ogrzewaniu i filtrowaniu wody w basenie.

Po dokładnym omówieniu szczegółów po piklu minutach mogłam zobaczyć wstępny projekt mojego basenu. Dodatkowo mogłam wszystko zobaczyć w 3D a dzięki temu wiedziałam, że efekt finalny będzie po prostu oszałamiający. Za projekt mojego wymarzonego basenu, który miał wymiary 5,5×5 metrów zapłaciłam około 600 zł. Natomiast koszty budowy miały wynosić około 25 tysięcy złotych.

dawidb