Szambo betonowe na miejscu budowy

Niektórzy klienci decydują się na to, aby wykonać szambo betonowe na miejscu budowy. Wtedy najczęściej projektuje się go na miejscu i może on mieć nietypowy wymiary. Do budowy takiego szampanie musimy używać żadnego ciężkiego sprzętu i można takie rozwiązanie wprowadzić nawet w miejscu, gdzie nie ma dobrego dojazdu. Zbiorniki na ścieki mogą wtedy znajdować się nawet w miejscu, które będzie narażone na duże obciążenia i nie grozi mu żadne zgniecenie przez samochód. Niestety budowa takiego szamba trwa nawet dwa tygodnie.

Szambo jednokomorowe albo dwukomorowe

najlepsze szamba betonowe dwukomorowe\Szambo, które chcemy zamontować może mieć jedną komorę albo też dwe komory, które oddzielone są od siebie płytami przelewowym. Szambo dwukomorowe może mieć dwa kominki inspekcyjne, a także dwa włazy, ale niestety ma mniejszą głębokość niż jednokomorowy i wykop musimy zrobić płytszy. Wszystkie połączenia oraz wewnętrznej powierzchni szamba muszą być uszczelnione wodoszczelną zaprawą cementową, w której dodatkowo zostało wykorzystane szkło wodne. Z zewnątrz szambo betonowe najczęściej maluje się specjalnym abizolem. Najlepsze szamba betonowe dwukomorowe na końcu posiadają kominki inspekcyjne, które zakrywane są żeliwnymi włazami. Muszą one zostać idealnie uszczelnione. Kiedy na zaprawa z wiąże się to możemy taki zbiornik zasypać i nie potrzebuje ona żadnego kotwiczenia zabezpieczeniami przed wodą gruntową ponieważ jest bardzo szczelny. Wiele firm oferuje zbiorniki na zamówienie, które wykonywane są według nietypowego projektu i wtedy komora szamba betonowego powstaje jako monolityczna całość. Szambo takie jest przygotowane, aby umieścić go już wykąpię i nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń. Jedyne co musimy dodatkowo połączyć to uszczelnienia do pokrywy, a także nadstawki ze zbiornikiem. Kiedy już umieścimy szambo betonowe to następnie musimy doprowadzić do niego ścieki. Największą zaletą szamb betonowych, które budowane są według własnego projektu jest to, że możemy tam wykonać otwór wlewowy w dowolnym miejscu. W zbiorniku betonowym będziemy mogli wykonać otwór, który może być w płycie stropowej albo też tylko w ścianie. Następnie do otworu co prowadzona jest rura kanalizacyjna.

Odbiór szamba betonowego musi być przeprowadzony w obecności wykonawcy oraz inwestora, a także odpowiedniej osoby, która posiada uprawnienia inspektora nadzoru. Wszystko zostanie poprawnie sprawdzone, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją, a także określonymi wymiarami oraz czy wszystkie przewody kanalizacyjne są odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo trzeba będzie zobaczyć, z jakich materiałów zostało wykonane szambo oraz czy nie ma żadnych nieprawidłowości i czy płyta została prawidłowo Zakryta ziemią.

bloger