Szerokie zastosowanie folii bąbelkowej

 

Optymalnie chroni przesyłki dbając o bezpieczeństwo nawet najbardziej kruchych przedmiotów, a jednocześnie jest świetnym sposobem na odstresowanie się. Mowa oczywiście o folii bąbelkowej z która każdy z nas miał w życiu niejednokrotne do czynienia i która zyskała ogromne zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w naszych domach. 

Zalety folii bąbelkowej

folie bąbelkoweWynaleźli ją już w 1957 roku Alfred Fielding oraz Marco Chavannes. Folia bąbelkowa początkowo miała pełnić funkcję jedynie zabezpieczającą przesyłki przed wibracjami oraz wstrząsami, jednakże z biegiem czasu znaleziono wiele innych zastosowań dla tego typu folii. Oczywiście w dzisiejszych czasach folie bąbelkowe wciąż z powodzeniem są stosowane w transporcie. Za ich pomocą zabezpiecza się przesyłki, zwłaszcza te kruche narażone na szybkie uszkodzenia. Korzystają z niej zarówno firmy, jak i osoby prywatne podczas wysyłania na przykład prezentów. Najczęściej robimy to przy użyciu popularnych kopert w których znajduje się własnie folia babelkowa, ale coraz częściej także kupujemy po prostu samą folię w celu owinięcia nią i tym samym zabezpieczenia jakieś większej przesyłki. Drugim najpopularniejszym sposobem wykorzystywania folii bąbelkowych jest oczywiście sięganie po niej w sytuacjach stresowych. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie odczuwałaby ogromnej satysfakcji podczas pstrykania w pęcherzyki powietrza. Czasami mówi się nawet o tym, że jest to nieco uzależniające zajęcie choć oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Wszystko za sprawą tego, że specyficzny dźwięk, jaki wydaje folia bąbelkowa podczas jej pękania pobudza mózg do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Folia bąbelkowa charakteryzuje się również wysoka termoizolacja, którą wykorzystuje się zarówno w przemyśle, jak i w domu. Firmy zajmujące się wysyłką towarów korzystają z niej również dlatego, że chroni ich produkty przed zmianami temperatur. Jeśli chodzi z kolei o domowe zastosowanie mamy tutaj ogromne pole do manewru o którym większość osób nie zdaje sobie sprawy. Wszystko właśnie za sprawą faktu, że folia ta doskonale izoluje od zimna.

Folia bąbelkowa może nam się przydać na przykład w celu zabezpieczenia szyb w aucie przed mrozem. Wystarczy, że przykryjemy przednią szybę folią bąbelkową dzięki czemu nie będziemy musieli później zeskrobywać z niej mrozu. Folia bąbelkowa może zostać również z powodzeniem wykorzystana jako podkładka pod materac, kiedy na przykład wybieramy się pod namioty, ale również znajduje swoje zastosowanie w ogrodnictwie chroniąc rośliny przed uciążliwym zimnem. 

 

aniam