Tytan najlepszym wyborem biżuteryjnym

W 1791 roku William Gregor odkrył naprawdę wyjątkowy stop metalu, który znamy obecnie jako tytan. Stosuje się go w wielu przemysłach jak przemysł transportowy, implantologia czy inżynieria biomedyczna. Coraz częściej wykorzystuje się ten metal również przemyśle kosmicznym oraz lotniczym. W ostatnich latach z kolei stała się bardzo popularna biżuteria tytanowa, która nie tylko prezentuje się bardzo oryginalnie, ale również wykazuje wiele ciekawych cech. Dlatego nawet przyszłe pary młode decydują się na piękne obrączki wykonane z tytanu.

Tytanowa biżuteria dla pary młodej

unikatowe obrączki tytanoweRynek jubilerski oferuje swoim klientom wiele ciekawych produktów metalowych, które mają swoje wady i zalety. W obecnym czasie stał się bardzo popularny stop tytanowy, z którego produkuje się unikatowe obrączki tytanowe. Wiele osób może zastanawiać dlaczego są one tak popularne. Przede wszystkim aspekt wizualny ma bardzo mocny wpływ na zakup, ponieważ tytan może być srebrny, szary bądź stalowy w odcieniu. Dodatkowo wypolerowany tytan przypomina platynę. Jednak nie są to najważniejsze zalety. Trzeba przede wszystkim zaznaczyć, iż jest to metal nadzwyczaj wytrzymały. Prawdopodobnie jest to obecnie najbardziej wytrzymały metal na świecie, ponieważ w porównaniu do złota, srebra czy innych metali jest on bardzo odporny na odkształcenia mechaniczne. Przy tym charakteryzuje się lekkością, gdyż jest lżejszy od stali aż o 45%. Warto też wspomnieć, iż jego wytrzymałość dotyczy również odporności na działanie promieni słonecznych, chloru, kwasu solnego oraz innych substancji chemicznych. Dlatego to doskonały wybór dla osób mających pracę fizyczną, w wodzie albo z materiałami, które mogą uszkodzić inne stopy. Świadczy to również o tym, iż tytan nie wchodzi w reakcje chemiczne, dzięki czemu jest hipoalergiczny i polecany osobom uczulonym na nikiel. Nosząc biżuterię tytanową nie zauważymy podrażnień ani wyprysków kontaktowych. To biżuteria oryginalna, wytrzymała, a do tego bardzo funkcjonalna. Warto zwrócić na nią uwagę.

Gdy chcemy wybrać unikatowe i praktyczne obrączki ślubne warto decydować się na tytan. Ma on o wiele więcej zalet niż złoto oraz srebro, a przy okazji jest niezmiernie wytrzymałym metalem. Wykazuje też właściwości hipoalergiczne, dlatego osoby borykające się z alergiami skórnymi także będą mogły je nosić. Należy jednak pamiętać, iż bardzo trudno zmienić rozmiar obrączek tytanowych, w związku z czym powinna być to decyzja podjęta rozsądnie i w spokoju, a nie pośpiechu. Mimo to coraz więcej osób je chce.

lucynas