W moim biurze niezastąpiona jest tablica suchościeralna

Odkąd założyłem swoją firmę i wynająłem biuro to staram się korzystać z takich tradycyjnych metod pracy. Może to dziwnie zabrzmieć w czasach, w których wszystko robi się na komputerze. Ale mam wrażenie, że moi pracownicy doceniają to, że możemy nad czymś pomyśleć wspólnie. Bądźmy szczerzy, ale praca nad jakąś koncepcją w kilka osób przy jednym monitorze komputera nie jest zbyt wygodna. Co innego, jeśli kilka osób pracuje przy jednej dużej tablicy. Wtedy można zrobić prawdziwą burzę mózgów w całkiem wygodny sposób.

Tablicy suchościeralnej używamy codziennie

tablica suchościeralna 120x90W mojej firmie pracuje kilka osób, które codziennie spotyka się w niewielkim biurze. Rzecz jasna, że działamy głównie na komputerach, bo to na nich wykonujemy większość naszej pracy. Wyjątkiem są sytuacje, w których musimy coś dokładnie omówić albo zaplanować. Wtedy wszyscy wstajemy i podchodzimy do wielkiej tablicy do ścierania na sucho. Każdy pewnie wie o czym piszę – to ta biała tablica po której pisze się specjalnymi flamastrami. Nasza biurowa tablica suchościeralna 120×90 to nie jest taka sobie zwykła tablica. Zainwestowałem z nią kilkaset złotych, ale dzięki temu jest całkowicie mobilna. Nasza tablica suchościeralna jest zamocowana na stelażu z kołami, dzięki czemu w łatwy sposób można ją przestawiać. Można ją też obrócić na drugą stronę i kontynuować pracę, bo jest ona oczywiście dwustronna. Jest to również tablica magnetyczna, więc można do niej przykładać magnesy, jeśli tylko ma się taką konieczność. Muszę przyznać, że taka tablica to niezawodne narzędzie w moim biurze. Używamy jej codziennie i nie ma dnia, żeby nie było przy niej kilkunastominutowej narady. Nie za bardzo jestem sobie w stanie wymyślić inne narzędzie biurowe, które miałoby taką funkcjonalność. Można by chyba jeszcze porównać to do flipchartów, ale te przecież są o wiele mniejsze. Poza tym potrzebne są do nich arkusze papieru, a tablicę wystarczy wytrzeć na sucho zwykłą gąbką. Ktoś, kto wymyślił te tablice, powinien dostać jakąś naukową nagrodę.

Praca w nowoczesnym biurze to nie tylko wpatrywanie się w ekran komputera. Oczywiście dzisiaj nie da się pracować w żadnej branży bez używania komputerów. Weźmy jednak pod uwagę, że są jeszcze inne narzędzia, które ułatwiają pracę w biurze. W moim biurze nie można by funkcjonować bez tablicy suchościeralnej. Duża i mobilna tablica ułatwia wspólne narady nad ważnymi projektami. Dzięki temu prostemu narzędziu mogę wytłumaczyć swoim pracownikom na czym będą polegały kolejne ich zadania. Każdy może z łatwością narysować też swoją koncepcję.

Karolina