Wentylowany i oświetlony nowocześnie taras

Moja firma zajmuje się budową tarasów oraz dobudówek przy domach jednorodzinnych. Wiele klientów życzy sobie, aby wybudowany taras był nowoczesny oraz posiadał wiele zalet użytkowych. Taras, który jest wybudowany w nowoczesnym stylu, zazwyczaj musi spełniać kilka kryteriów. Opiszę je po to, aby każdy potencjalny klient mógł dowiedzieć się, jak będzie on wyglądał oraz działał. Myślę, że dużym zaskoczeniem będzie oddzielna wentylacja tarasu oraz inteligentne sterowanie nim. Są to cechy, które wymagają opisania.

Nowoczesny taras i jego wentylacja oraz oświetlenie

nowoczesny taras wentylowanyOświetlenie tarasu składa się z płytki, która wykrywa promienie słoneczne. Czujnik umieszczony jest na dachu. Analizuje on nie tylko czynnik słoneczny, lecz także wilgotność powietrza. W ten sposób w tarasie włącza się oświetlenie, które ma dostatecznie doświetlić pomieszczenie. Czujnik jest bezpośrednio podpięty pod główne zasilanie lamp LED, dawkując moc wysyłanego przez nie światła. Kwestia wentylacji jest zupełnie inna. Zacznijmy od tego, że tarasy są w pełni zadaszone oraz oszklone. Każdy nowoczesny taras wentylowany posiada więcej niż jeden wentylator. To dlatego, że promienie słoneczne nagrzewają dużo okna tarasowe. Taki teras posiada wentylator dolny, który służy wypchaniu gorącego powietrza do góry w lecie lub ogrzania w zimie. Unoszone powietrze jest przepychane do drugiego wentylatora. Za jego sprawą jest ono wypychane na zewnątrz. Kolejny z wentylatorów wchłania powietrze do środka, jednak posiada filtr, który je chłodzi. Zadaniem tego filtra jest również ochrona przed pyłkami kwiatów oraz trawy. W zimie do tarasu wentylowanego wpuszczane jest powietrze, które mimowolnie się nagrzewa, poprzez taki sam filtr. Tym razem mechanizm działa odwrotnie, ponieważ dolna wentylacja odprowadza zimne powietrze, zastępując go ciepłym. Wiadomo, że chłodne powietrze posiada większą gęstość, dlatego zawsze znajduje się niżej. Jest ono wypychane. Na jego miejsce dochodzi świeże powietrze. Również tam odnajdziemy filtr. Zbiera on wilgoć, która utrzymywana jest wokół tarasu przez śnieg. Właściciel takiej przybudówki samodzielnie może wybrać tryb wentylacji, przez co unika problemów np. w przypadku ciepłej zimy lub chłodnego lata. Istnieje też opcja doboru odpowiedniej temperatury w środku.

Koszt takiego tarasu zależy od materiałów, jakie zażyczy sobie klient. Dodam, że cały system oświetleniowy jest wykonywany przez moją firmę. W przypadku wentylacji korzystamy z usług podwykonawców. Firma, która montuje cały układ, daje na niego sześć lat gwarancji oraz dodaje w gratisie wymienne filtry. Wymiana ich jest intuicyjna, wystarczy tylko wysunąć szufladką, odpiąć zużyty filtr oraz dodać nowy. Może to zrobić każdy, bez korzystania z narzędzi. Takie tarasy zazwyczaj stoją w pobliżu basenów, dlatego monterzy zostawiają więcej filtrów przeciw wilgoci.

edytorek