Wybieramy najlepszy aparat słuchowy

Wielu z nas bez względu na wiek może mieć problemy ze słuchem. Warto więc uczestniczyć w badaniach profilaktycznych, które organizowane są za darmo w różnych miastach. Słuch bada lekarz audiolog, który po przeprowadzaniu badań odbierania dźwięków przez ucho stwierdza, czy jest nam potrzebny aparat słuchowy, czy nie. Aparat nie powinien kojarzyć się nam z dyskomfortem, gdyż jego noszenie jest praktycznie niewidoczne, a nasze życie będzie łatwiejsze, gdy wszystkie dźwięki staną się wyraźne.

Najdoskonalszy aparat słuchowy nie musi być drogi

najlepsze aparaty słuchowe w LublinieJeśli po przeprowadzeniu profilaktycznych badań audiolog nie stwierdzi, iż mamy problemy ze słuchem, kolejne badanie możemy wykonać za dwa lub trzy lata.Jeśli zaś po badaniach stwierdzi, iż nas słuch jest przytępiony i nie słyszymy wysokich dźwięków, powinniśmy kupić aparat słuchowy o najwyższej jakości, z którego będziemy mogli korzystać przez wiele lat. Jeśli chodzi o najlepsze aparaty słuchowe w Lublinie, to zawsze znajdziemy je w gabinetach prowadzonych przez renomowanych audiologów, pod których kontrolą będzie nasz zmysł słuchu. Producenci aparatów słuchowych każdego roku wprowadzają na runek coraz nowsze, mniejsze i doskonalsze urządzenia, które pomagają i wzmacniają nasz słuch. Aparaty dostępne są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zwykle są w kolorze cielistym i gdy włożymy je do ucha są praktycznie niewidoczne, a my raz na jakiś czas musimy wymienić w nich baterię zasilającą aparat. Gdy już przyzwyczaimy się do noszenia aparatu, nasz świat zupełnie się odmieni. Będziemy dokładnie słyszeli wszystkie dźwięki i zawsze będziemy słyszeli to, co inni do nas mówią szeptem i nie będziemy musiały prosić o powtórzenie wypowiedzi przez inną osobą. Nasze ucho będzie dobrze odbierało nawet najwyższe dźwięki, takie jak odgłosy ptaków, czy cykad. Łatwiejsze będzie też oglądanie filmów, czy słuchanie muzyki. Mały aparat nie przeszkadza bowiem w noszeniu słuchawek, które mamy podłączone do odtwarzacza mp3. 

Tylko dobry audiolog będzie potrafił przeprowadzić dokładne badanie słuchu i dobrać w razie potrzeby odpowiedni aparat słuchowy. Warto stawiać na urządzenia renomowanych producentów, które mają wszystkie wymagane prawem atesty i certyfikaty. Nadto, ich producenci dają nam zawsze kilkuletnią gwarancję, na prawidłowe działanie aparatu słuchowego. Ceny aparatów są różne, ale zakup większości z nich refundowany jest przez NFZ. Aparat jest mały i praktycznie niewidoczny, dzięki czemu nie będziemy musieli krępować się podczas jego noszenia, a prawidłowy odbiór dźwięków miło nas zaskoczy.

dziennikarka