Wybór trenera personalnego w Szczecinie

Trening z trenerem personalnym jeszcze kilka lat temu uważany był za swojego rodzaju fanaberię na którą było stać tylko tych najbogatszych. Obecnie, wzrosła nieco świadomość ciała i to, jak ważne jest zachowanie prawidłowej techniki podczas ćwiczeń. Nie dziwi nas więc już widok trenerów personalnych przeprowadzających treningi ze swoimi podopiecznymi na siłowniach. 

Dostępność trenerów personalnych w Szczecinie

szczecin - trener personalnyWybór trenera personalnego nie powinien być przypadkowy i podyktowanych chwilowym impulsem. Warto dobrze przemyśleć z jaką osobą chcemy ćwiczyć oraz sprawdzić, aby ta osoba była wiarygodna, miała odpowiednią wiedzę i doświadczenie w pracy nad ludzkim ciałem. Powinna mieć ukończone studia kierunkowe np. na Akademii Wychowania Fizycznego, posiadać wiele certyfikatów i wykonanych kursów. Oprócz jej cech merytorycznych ważne jest, aby po prostu z taką osobą dobrze się dogadywać i mieć wspólny język. Jeśli będziemy trenować z osobą, która nie przypadła nam do gustu i mało komfortowo czujemy się w jej towarzystwie to prędzej czy później porzucimy naszą przygodę z aktywnym stylem życia. Co więc daje nam współpraca z taką osobą. Otóż, szczecin – trener personalny nauczy nas jak prawidłowo wykonywać różne ćwiczenia, na co zwracać uwagę, zmotywuje nas do ruchu, zadba o to, aby ćwiczenia jakie wykonujemy były dla nas bezpieczne i prawidłowo wykonane tak, aby uniknąć kontuzji, przetrenowania a przy tym osiągać wymarzone efekty i cele sylwetkowe. To właśnie od naszych celów sylwetkowych, efektów do jakich dążymy, naszych predyspozycji, naszej wyjściowej kondycji będzie zależało to, jak taki trening będzie wyglądał, jak często będzie się odbywał i jak długo będzie trwał. Dla osób początkujących wystarczy godzina lub dwie w tygodniu. Już nawet kilka zajęć pozwoli nam na nauczenie się podstawowych ćwiczeń i lepszego czucia naszego ciała. Tak więc, jeśli chcemy ćwiczenia na siłowni wziąć na poważnie a nie mamy wiedzy i nigdy nie trenowaliśmy warto wykupić u trenera chociaż kilka lekcji które wprowadzą nas w ten świat sportu. Ważne, aby również czerpać z tego radość i traktować ćwiczenia i sportowy styl życia jako przygodę i coś co zostanie z nami do końca życia. 

Współpraca z trenerem personalnym jest świetnym sposobem na zaczęcie przygody z ćwiczeniami i siłownią. Już kilka spotkań i treningów pozwoli nam na lepsze zrozumienie swojego ciała, nauczy czucia mięśniowego, nauczy prawidłowego wykonywania podstawowych ćwiczeń i zmotywuje do dalszego działania. Warto rozważyć współpracę z takim specjalistą.

realizator