Wykonanie mebli na zamówienie

Mój zakład stolarski nie był duży i zatrudniałem niewiele osób. Stawiałem przede wszystkim na jakość a nie ilość i dzięki temu meble, które wykonywałem były oryginalne. Ceniłem się, ponieważ wiele pracy wkładałem w wykonanie każdego mebla. Swoją pracę traktowałem jak pasję, bez której nie mogłem żyć. Zatrudniałem tylko jednego pracownika, który pomagał mi przy wykonywaniu bardziej skomplikowanych mebli. 

Komplet mebli industrialnych dla znanej osobistości

meble industrialne w WarszawieNiedawno w moim zakładzie stolarskim pojawił się pewien człowiek. Jego twarz wydawała mi się od samego początku jakby znajoma, jednak nie mogłem skojarzyć, skąd znałem tę osobę. Człowieka tego interesował komplet mebli do salonu i chciał, ażeby wykonał je dla niego na zamówienie. Przestawił mi nawet własny projekt, na podstawie którego miałem wykonać wszystkie meble. Zdziwiłem się, że przyszedł właśnie do mnie, ale on wyjaśnił, że słyszał od znajomego, że produkowałem najlepsze meble industrialne w Warszawie i nie chciał zlecać ich wykonania nikomu innemu. Przyjąłem to zlecenie i jeszcze tego samego dnia przygotowałem sobie materiały do pracy. Wieczorem przypomniałem sobie skąd kojarzyłem tego człowieka. Widziałem go w telewizji jak brał udział w wywiadzie. Była to znana osobistość i nawet ucieszyłem się, że przyszedł właśnie do mojego zakładu. Podczas produkcji mebli industrialnych dla tego klienta starałem się jak nigdy dotąd. Rzadko wykonywałem tego typu meble, ale znałem się na tym najlepiej i zamierzałem to udowodnić. Klient od razu wpłacił mi zaliczkę wartości pięćdziesięciu procent i dał mi miesiąc czasu na wykonanie tych mebli. Zamierzałem go zaskoczyć i wykonać je wcześniej. Najpierw zabrałem się za komodę, która wymagała najwięcej pracy. Później wykonałem regały i stolik pod telewizor a na końcu stolik kawowy. Byłem zadowolony z efektów swojej pracy a meble industrialne wyglądały dokładnie tak, jak chciał klient. Były zgodne z projektem, który mi przedstawił. Zadowolony z siebie zadzwoniłem do niego tydzień przed upływem terminu na wykonanie tych mebli. Klient był szalenie zadowolony, że tak szybko mi poszło.

Meble klientowi się spodobały i zlecił mi kolejne wykonanie, ale tym razem miały to być meble dla jego córki. Kupił dla niej nowe mieszkanie, które sam urządzał i chciał, żeby i córka posiadała oryginalne i nowoczesne meble. Naturalnie przyjąłem kolejne zlecenie od tego klienta, co wiązało się z ogromnymi zarobkami dla mnie. Miałem niezłego farta, że ten klient zgłosił się właśnie do mnie.

Łukasz