Wyprawy krajoznawcze na rowerach turystycznych

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki styl jazdy na rowerze najbardziej im odpowiada. Istnieją osoby, które nie mogą żyć bez rywalizacji sportowej, oraz startów w maratonach szosowych czy górskich. Druga grupa rowerzystów woli jednak spokojniejszą jazdę, która może stać się przyczynkiem do odwiedzenia różnych zakątków Polski, Europy czy świata. Dla tej drugiej grupy rowerzystów powstały rowery turystyczne, które z łatwością mogą poradzić sobie podczas dalekich wypraw.

Dalekie wyjazdy na nowoczesnych rowerach turystycznych

rowery turystyczne krossWiele typów rowerów produkowanych przez wiele firm, posiada rozwiązania, które sprzyjają wygodnemu podróżowaniu, oraz przemierzaniu setek kilometrów po asfalcie. Wielu producentów ma w swojej ofercie typy rowerów, które z łatwością mogą poradzić sobie na krótszych lub bardzo długich wypadach (np. rowery turystyczne Kross). Wiele rozwiązań w tego typu rowerach sprzyja temu, aby w jak najbardziej ergonomiczny sposób przewozić potrzebny dobytek (na przykład w sakwach rowerowych). Tego typu wygodnemu podróżowaniu sprzyja na przykład montowanie tylnego, a czasem także przedniego bagażnika. Dobrej klasy bagażników rowerach tego typu to podstawowy element, dla którego wielu miłośników dalekich wypraw kupuje tego typu rowery. Rowery turystyczne to także często modele, które mogą być niezwykle wygodne, a dzieje się to za sprawą bardzo specyficznej geometrii, która wymusza bardziej wyprostowaną pozycję na rowerze. Dzięki temu nasze plecy i kark nie męczą się tak bardzo, a montowanie wygodnych (często żelowych) siodełek, tylko poprawia cały poziom komfortu roweru turystycznego. Dzięki temu, że rowery turystyczne są wyposażane w takie akcesoria jak błotniki, jazda nawet w ciężkich warunkach pogodowych nie jest znacznym problemem. Jest to szczególnie przydatne akcesoriów podczas wypadów wiosenno-jesiennych, gdy nie chcemy, aby nasze ciało było zmoczone zimną wodą, która chlapie spod opon rowerowych. Do bardzo przydatnych gadżetów turystycznych możemy zaliczyć także lampy, które są często zasilane poprzez dynamo wbudowane w piaście, co zapewnia nieprzerwane zasilanie przedniej i tylnej lampy rowerowej.

Rowery turystyczne to modele, które spotykają się z uznaniem rowerzystów długodystansowych, a także takich, którzy oczekują od roweru jak największej wszechstronności. Dlatego kupcami tego typu rowerów zostają często osoby, które chcą dojeżdżać do pracy wyższej klasy, markowym rowerem, który zapewni bezawaryjną jazdę przez większość roku kalendarzowego.

 

blogerka