Zalecane mięso dla czworonogów

Posiadacze czworonożnych przyjaciół doskonale wiedzą, jak ważne jest dbanie o ich prawidłowe żywienie. Wśród osób mających psy znajdziemy zarówno zwolenników kupnych karm, suchych i mokrych, a także przeciwników stosowania takiej diety. Ci drudzy uważają, że pies do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania potrzebuje posiłku złożonego z prawdziwego mięsa.

Czy wskazane jest podawanie mięsa naszym psom?

zalecane mięso dla psówOsoby mające na co dzień styczność z psami potwierdzają, że mięso jest ich ulubionym pożywieniem. W dawnych czasach pies otrzymywał kości i resztki mięsa ze stołu swojego pana. Dopiero całkiem niedawno wprowadzono gotowe karmy dla naszych czworonożnych towarzyszy. Producenci zapewniają, iż zawierają one wszystkie niezbędne składniki, witaminy i mikroelementy. Tymczasem zalecane mięso dla psów może przynieść im znacznie więcej korzyści, niż spożywanie samej suchej karmy. Posiadacze psów różnych ras, a także mieszańców często zauważają, że sierść ich zwierzęcia jest bardziej błyszcząca, a ono samo ma dużo więcej energii po spożyciu nawet niewielkiej ilości mięsa każdego dnia. Jeśli chodzi o rodzaj mięsa, jaki możemy podać naszemu pupilowi, producenci karm dla psów oferują nam również specjalnie przygotowane posiłki mięsne dla zwierząt. Niektórzy zaś podają psu zwyczajne mięso, jakiego używamy do przygotowania kotletów czy potrawki z kurczaka. Warto jednak przyjrzeć się ofercie specjalnego mięsa dla psów, gdyż jest ono dedykowane naszym pupilom i przygotowane tak, by zwierzę mogło łatwo je przyswoić i z przyjemnością spożyć. Wołowina, wieprzowina czy kurczak? Tutaj musimy zdać się na gust naszego czworonoga i przyjrzeć się, który z tych rodzajów smakuje mu najlepiej. Zazwyczaj jednak psy spożywają różne rodzaje mięsa z jednakowym apetytem. Taki posiłek przynosi im wiele korzyści, jak poprawa jakości sierści, zwiększenie witalności i wzmocnienie organizmu. Jedno jest pewne – nasz czworonożny przyjaciel powinien otrzymywać dziennie przynajmniej jeden posiłek złożony choć w części z mięsa. Można wymieszać je z karmą lub zaserwować w czystej postaci, w zależności od upodobań naszego psa. Taki obiad lub kolacja pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie, kondycję i odporność.

Posiadacze psów często obawiają się, że posiłek składający się z mięsa zaszkodzi ich czworonogowi. Należy jednak przypomnieć, że psy od wieków jadały mięso, które uważane było za podstawowy składnik ich żywienia. Obecnie na rynku dostępne jest specjalnie przygotowane mięso dedykowane naszym pupilom. Warto podawać je im co najmniej raz dziennie, dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji.

krytyk