Zalety metody Bowena w Warszawie

Przywracanie zdrowia i jego utrzymanie wymaga od nas niekiedy wielu poświęceń. Jednak od niedawna wprowadzono terapię manualną, mającą rzekomo wywoływać efekty samookaleczenia. Wymyślona została ona przez Australijczyka. Do tej pory nie ma niestety wystarczających badań pozwalających na wskazanie wyników skuteczności co do tego rodzaju metody mimo tylu pozytywnych opinii.

Leczenie metodą Bowena w Warszawie

metoda bowena w WarszawieZabieg składa się z kilku etapów: najpierw jest naciąganie skóry i rozciąganie powięzi, potem jest pobudzenie przez ucisk a na końcu jest rolowanie tkanek miękkich, czyli mięśni, ścięgien i więzadeł. Metoda Bowena w Warszawie stała się bardzo popularna. Terapeuta podczas wykonywania tej metody skoncentrowany jest przede wszystkim na pracy z powięzią. Twórcą tej metody jest Australijczyk, Tom Bowen. Nie był on lekarzem ani fizjoterapeutą. Do końca swojej pracy nie zdobył naukowego potwierdzenia swoich umiejętności ani kwalifikacji zawodowych. Technikę opracował sam i przyjmował kilkadziesiąt pacjentów dziennie. Miał on wszczęte nawet śledztwo za prowadzenie praktyki bez kwalifikacji, jednak w trakcie trwania sprawy okazało się, że ponad osiemdziesiąt procent pacjentów potwierdziło pozytywny wynik terapii. Bowen nie dokumentował przypadków, które udawało mu się poddać terapii, ale pozwalał kilku osobom obserwować swoją pracę. Dlatego później stwierdzono dużo rodzai praktyk opartych na metodzie Bowena. Technika ta w 2002 roku została uznana przez Dyplomowane Towarzystwo Fizjoterapii Wielkiej Brytanii uznana za technikę, którą można oficjalnie stosować w ramach praktyk fizjoterapeutycznych. Zabieg twa około godziny a w tym czasie fizjoterapeuta wykonuje określone dla danego schorzenia ruchy. Najczęściej jest to na nagiej skórze. Między ruchami następują krótkie przerwy, kiedy pacjent odpoczywa. Dzięki tym przerwom, według Bowena, organizm otrzymuje niezbędny czas na reakcję i przetworzenie wysyłanych bodźców, a tym samym rozpoczyna sam proces leczenia. Większość ruchów jest w miejscach gdzie są punkty akupunkturowe.

W tej metodzie każdy ruch ma znaczenie. Ból powoduje przykurcz mięśnia a ucisk tych samych punktów sprawia, że mózg przetwarza informację, że nie jest konieczne napięcie danego mięśnia. Mięsień się rozciąga i wywoływany wcześniej ból ustępuje. Dlatego terapia ta jest zalecana po urazach, cierpiącym na skrzywienia kręgosłupa, rwy kulszowe, dolegliwości nadgarstków, kolan, przy bólach i zawrotach głowy, przy migrenach a nawet przy zaburzeniach snu.

kreatorka