Zalety niemowlęcych poduszek ortopedycznych

Kości czaszki niemowląt są bardzo miękkie, szwy czaszkowe elastyczne. Sprawia to, że główka malucha jest narażona na różnorodne odkształcenia i deformacje. Częstym problemem jest syndrom płaskiej główki, który jest zniekształceniem, któremu można zapobiegać. Objawia się on zazwyczaj spłaszczeniem na jednej lub na dwóch stronach głowy. Sprzyja temu leżenie na twardym materacu, który uciska cześć głowy, na której leży maluch. Do typów spłaszczenia głowy zaliczyć można plagiocefalię, która objawia się asymetrycznością lub spłaszczeniem jednej ze stron głowy. Innym rodzajem jest dolichocefalia, której cechą charakterystyczną jest silne wydłużenie główki malucha.

Wskazania do stosowania niemowlęcych poduszek ortopedycznych

poduszka ortopedyczna dla niemowlątZ kolei brachycefalia objawia się spłaszczonym i poszerzonym tyłem głowy u niemowląt. Stała pozycja podczas snu, częste leżenie na plecach, trudny poród to sytuacje, które sprzyjają pojawieniu się tego typu nieprawidłowości. Może być ono źródłem poważnych problemów, dlatego nie należy go bagatelizować. Ważne jest zatem, by pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, odciążać kości czaszki podczas snu, a także zmieniać pozycję malucha. Produktem, który chroni głowę dziecka przez zniekształceniami jest poduszka ortopedyczna dla niemowląt. Dzięki niej można zminimalizować ryzyko pojawienia się tego problemu. Warto także zachęcać malucha do zabawy na brzuszku, gdyż umożliwia to kształtowanie i rozwijanie mięśni szyi i pleców, a jednocześnie odciąża głowę. Poduszka jest wyrobem medycznym, który zapobiega, a jednocześnie zmniejsza ryzyko pojawienia się zniekształcenia głowy. Wysokiej jakości produkt wykonany jest z certyfikowanych materiałów, które nie podrażniają skóry malucha, są bezpieczne oraz przyjemne w dotyku. Zapobiegają one spłaszczaniu, zapewniają komfortowy sen i wypoczynek. Dzięki niemu maluch może łatwo poruszać głową oraz szyją, skutecznie redukuje asymetrię mięśni. Poduszka jest wygodna i miękka, wykorzystano do niej najnowsze technologie, co sprawia, iż świetnie sprawdza się w pierwszych dniach życia malucha.

Wysokiej jakości wyroby posiadają ergonomiczny kształt, ułatwiają zasypianie. Zazwyczaj wykonane są z pianki termostatycznej, która doskonale dopasowuje się do kształtu głowy maluszka, skutecznie zapobiega, a także leczy zniekształcenia. Zapewnia idealne podparcie. W sklepach znaleźć można także poduszki wypełnione kulkami z włókna silikonowego. Są puszyste i sprężyste. Specjalistyczne produkty mogą być stosowane w łóżeczkach maluchów, a także wózkach, zapewniają dzieciom optymalne ułożenie w czasie snu i odpoczynku.

Michał Gąbka