Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Moda, jaką dyktują nam dzisiaj media społecznościowe sprawiła, że szkła kontaktowe stały się niezwykle popularne. Korzystają z nich nie tylko osoby z wadami wzroku, ale również te nieposiadające z nim problemów. Wszystko za sprawą wygody, oraz niesamowitych efektów wizualnych.

Wygoda soczewek kontaktowych

soczewki kontaktowePrzez kilka ostatnich lat w internecie panowała moda na noszenie okularów nie tylko tych korekcyjnych, ale również w roli dopełniającego dodatku do naszego outfitu. Obecnie moda ta ewoluowała nieco zamieniając okulary na soczewki kontaktowe. Ich duża dostępność w naszym kraju sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na tę zmianę. Często osoby z wadami wzroku robią to po prostu z czystej wygody. Nosząc soczewki kontaktowe nie musimy się martwić, że spadną nam z nosa lub się gdzieś zawieruszą czy zbiją, jak to często bywa w przypadku okularów. Poza tym soczewki są znacznie tańsze od nich, więc nawet jeśli je uszkodzimy nie jest nam szkoda zakupić nowych. Kolejną równie istotną kwestią jest to, że nie ograniczają one naszego pola ostrości tak, jak robią to właśnie oprawki okularowe. Po założeniu soczewki możemy całkowicie zapomnieć o wadzie wzroku albowiem w ogóle ich nie czujemy i widzimy dosłownie wszystko. Jednakże, nie tylko osoby z wadami wzroku wybierają soczewki kontaktowe. Często kobiety lubiące eksperymentować ze swoim wyglądem oraz z makijażem wybierają kolorowe szkła, które całkowicie zmieniają kolor ich tęczówek. Obecnie na rynku dostępna jest naprawdę cała gama kolorów soczewek począwszy od tych naturalnych poprzez niespotykane, jak różowe, czerwone i czarne, a skończywszy na soczewkach we wzorki! Naturalne kolory szkieł kontaktowych są świetnym wyborem na co dzień. Za ich pomocą możemy nie tylko jednak zmieniać kolor naszych oczu, ale również go podkreślić zwłaszcza, że na rynku dostępne są modele, które przepięknie eksponują nasz naturalny kolor oczu. Z kolei te bardziej odważne soczewki doskonale nadają się na różnego rodzaju imprezy, jak festiwale, hallowen bądź nawet na wyjście do klubu lub domówkę. 

Coraz większym hitem jednak okazują się soczewki nazywane popularnie big eyes. Posiadają one nieco większą średnicę od tradycyjnych soczewek i choć różnica jest naprawdę mikroskopijna, to efekt wizualny po nałożeniu soczewek staje się niesamowity ponieważ optycznie powiększają nasze oczy. Niektóre z nich dodatkowo posiadają ciemne obwódki sprawiając, że tęczówki mimo wszystko prezentują się bardzo naturalnie. Najlepsze efekty tutaj uzyskuje się dobierając takie soczewki do koloru naszych oczu. 

Katarzyna Mikołowska