Zamówiłem usługi minikoparką do grodzenia działki

Kilka miesięcy temu kupiliśmy z żoną działkę budowlaną z myślą o tym, żeby kiedyś nasz synek mógł sobie na niej postawić swój dom. Nasz syn ma niespełna siedem lat, więc równie dobrze będzie mógł ją sprzedać i mieć kapitał na start w dorosłe życie. W każdym razie kupiliśmy piękną i całkiem dużą działkę, ale trzeba było trochę przy niej zrobić. Najważniejsze było jej ogrodzenie, ponieważ to zawsze lepiej wygląda, jeśli działka ma zrobione jakieś ogrodzenie. Postanowiłem, że pracę wykonam samodzielnie.

Wynająłem minikoparkę na cały dzień

usługi minikoparką bielskoWszystko dokładnie przemyślałem i stwierdziłem, że najlepszym ogrodzeniem będzie siatka stalowa przymocowana do stalowych słupków. Było to rozwiązanie najtańsze, łatwe w samodzielnym montażu a przy okazji jeszcze bardzo praktyczne. Najważniejsze było jednak to, że tak ogrodzona działka wyglądała schludnie, ale jednocześnie nie trzeba było ładować w to ogrodzenie zbyt dużej sumy pieniędzy. Tym bardziej, że sama działka kosztowała całkiem sporo. Zamówiłem więc słupki i siatkę na konkretny dzień. Na ten sam dzień zamówiłem również usługi minikoparką Bielsko, bo była to maszyna niezbędna do wykonania wykopów pod słupki do ogrodzenia. W zasadzie musiałem wszystko wykonać w jeden dzień, więc do pomocy musiałem wziąć jeszcze dwóch swoich znajomych. Na szczęście znalazłem i wynająłem prawdziwego profesjonalistę w zakresie obsługi tej minikoparki. Maszyna ta wyposażona była w bardzo małą łyżkę, dzięki czemu bardzo precyzyjnie można było wykopać niewielkie dołki pod słupki ogrodzeniowe. Prace szły błyskawicznie. Minikoparka kopała dołki pod słupki, a my tylko robiliśmy beton i wylewaliśmy słupek za słupkiem. A było ich do zrobienia prawie dwieście i wszystko udało się zrobić do wieczora. Na koniec okazało się, że z zamontowaniem siatki już się nie wyrobimy i prace trzeba zostawić na jutro. Musiałem zatem zostać na działce na noc i pilnować siatki, bo wiadomo, że do rana to mogła już samoczynnie zniknąć. Na pewno minikoparka pomogła w przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych prac. Fizycznie jednak zrobienie całego ogrodzenia w jeden dzień było niemożliwe.

Za usługi minikoparką zapłaciłem kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę, że skróciła ona moją pracę o kilka dni to stawka absolutnie minimalna. I tak robiąc wszystko samodzielnie zaoszczędziłem na tych pracach kilka tysięcy złotych. Bo tyle musiałbym zapłacić firmie, która zrobiła by to na gotowe. Prace zajęły nam dwa dni i ogrodzenie było gotowe. Myślę, że to bardzo szybko, ale pracowaliśmy praktycznie od rana do nocy.

bloger