Zmiana koloru samochodu

Życie zmusza nas niejednokrotnie do korzystania z usług lakiernika, niezależnie co chcemy pomalować, jeśli zależy nam na dobrym efekcie, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalisty. O ile barierkę czy ogrodzenie ewentualnie możemy pomalować własnoręcznie, to za zmienię koloru samochodu lub zamalowywanie na nim zarysowań nie powinniśmy brać się sami. Nie mając pojęcia o lakierowaniu tego typu rzeczy, możemy narobić sobie więcej szkód niż pożytku.

Jakiego rodzaju malowanie wybrać

malowanie proszkoweSkupmy się na malowaniu samochodów. O tym, że nie warto robić tego na własną rękę, już wspomniałem, lepiej zlecić to profesjonaliście, jednak mimo wszystko efekt, jaki osiągniemy, zależy również od nas. Musimy wybrać jeden z dwóch rodzai malowań, mamy do wyboru malowanie proszkowe i malowanie natryskowe. Pierwsze z nich polega na nakładaniu lakieru w formie proszku na wcześniej przygotowaną powierzchnię przy pomocy specjalnego urządzenia wydmuchującego lakier pod niskim ciśnieniem, ale dużym strumieniem na powierzchnię, którą chcemy pomalować. Następnie miejsca, w których nałożona została zbyt gruba warstwa, przecieramy przy pomocy bardzo drobnego papieru ściernego. Im drobniejszy papier, tym lepszy efekt, jednak nie należy popadać w skrajności. Tak przygotowaną powierzchnię na nowo odtłuszczamy i nakładamy kolejną warstwę. Proces powtarzamy aż do nałożenia ostatniej warstwy. Jest to bardzo trwałe malowanie, zapewniające nam niesamowity efekt, jednak nie da się go zrobić szybko, na efekt trzeba czasami poczekać nawet i dwa tygodnie, ale efekt, jaki możemy uzyskać, jest tego wart. Drugim typem malowania jest malowanie natryskowe. Jest to technologia znana od bardzo dawna, ale jest tak dobra, że nie wychodzi z użytku. Polega na nakładaniu lakieru na samochód przy pomocy specjalnego pistoletu do malowania zasilanego sprężonym powietrzem, jest to znacznie szybszy sposób od wyżej opisanego. Poza tym, że jest szybszy, jest i znacznie tańszy, a efekt jest mniej zjawiskowy, choć to zależy raczej od prywatnych preferencji. Jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje.

Jeśli zdecydujemy się na oddanie naszego auta w ręce specjalisty, musimy się liczyć z kosztami rzędu trzech tysięcy w przypadku malowania natryskowego i pięciu tysięcy, jeśli preferujemy pierwszy sposób, oczywiście wliczając w to koszt lakieru. Cena też jest w dużej mierze zależna od tego, do jakiego warsztatu lakierniczego się wybierzemy, ponieważ niektórzy specjaliści cenę liczą od auta, a inni od elementu, który muszą pomalować.

realizator